Mogę się śmiało przyznać, że jestem gadżeciarzem. Bardzo często kupuję nowości technologiczne, które niestety po jakimś czasie lądują w szafie lub na portalach aukcyjnych. Jednak wśród tych wszystkich rzeczy jest ta jedna, którą kupiłem prawie 10 lat temu i nadal jest używana niemal codziennie. Jest to mój czytnik ebooków. Póki co, niczego mi w nim nie brakuje, ale zdaje sobie sprawę, że mogę być wyjątkiem. Dlatego nie dziwi mnie fakt, że istnieje, prawdopodobnie całkiem spora, grupa ludzi, która taki czytnik chciałaby zbudować sobie sama. A marzenie to spełnia projekt Open Book założony przez Joey Castillo.

W obecnej chwili, na portalu Tindie można już kupić gotową płytkę PCB ($15), która umożliwia nam stworzenie swojego wymarzonego czytnika. Oczywiście jest to sama płytka, do której dokupić trzeba będzie pozostałe części ($30) wraz z najważniejszym elementem, czyli ekranem ($18). Na szczęście w opisie ogłoszenia, autor zamieszcza pełną listę zakupów oraz poradnik jak całość uruchomić. 

Potem zostaje nam już tylko złożyć elementy zgodnie z naszym projektem i śmiało można czytać książki na własnoręcznie wykonanym czytniku.

Źródło: Twitter