Zegarek jest stosunkowo ważnym elementem naszej codziennej garderoby i może dużo powiedzieć o noszącej go osobie. Jeżeli jednak  chcemy, by nasz zegarek w pełni oddawał to kim jesteśmy, najlepiej jest go wykonać samemu. Nie jest to oczywiście zadanie proste, wymaga to stosunkowo dużej wiedzy oraz sporo umiejętności. Dlatego powstał Watchy. Jest to zegarek, który swoim wyglądem przejmuje schedę po Pebble, a którego najważniejszą cechą jest fakt, że przychodzi on do nas w formie zestawu do samodzielnego złożenia. Dodatkowo, nie tylko musimy go złożyć samemu, ale także zaprogramować. 

Dostarczany do nas zestaw składa się z płytki PCB, wyświetlacza w technologii e-ink, wymiennego paska oraz ogniwa litowo-polimerowego o pojemności 200 mAh. Całość oparta jest o mikrokontroler ESP32, który jest nie tylko prosty do programowania w języku Arduino, ale także posiada łączność Bluetooth i WiFi. Dzięki czemu możemy zaprogramować w naszym zegarku kompletnie nowe funkcje poprzez łączenie się z zewnętrznymi serwerami, jak chociażby aktualna pogoda czy obecny kurs Bitcoina. Zegarek posiada także akcelerometr umożliwiający zakodowanie obsługi gestami. 

Oczywiście jedną z najważniejszych funkcji jest możliwość projektowania swoich własnych tarcz zegarka. Nasza wyobraźnia jest jednak ograniczona w zakresie 200×200 pikseli czarno białego ekranu. 

Jednak jedną z najciekawszych cech tego urządzenia jest jego cena. Został on wyceniony na zaledwie 50$ (~190zł) co wydaje się stosunkowo niską ceną za tak ciekawe urządzenie.