Nadszedł moment, w firma Sinterit zaczyna przyjmować zamówienia na swoją  drukarkę Sinterit Lisa! Premiera urządzenia odbędzie się na targach Euromold 2015 (22-25 września) w Düsseldorfie. To ukoronowanie długiej drogi, którą firma przeszła od montażu pierwszego lasera na głowicy drukarki RepRap aż do dzisiaj, kiedy może zaprezentować kompletną drukarkę wraz z autorskim oprogramowaniem.

„Ponieważ ostatnie miesiące spędziliśmy na testach, każda część drukarki jest dopracowana z maksymalną dokładnością”mówi Konrad Głowacki, lider projektu Sinterit. Dzięki zastosowaniu technologii spiekania laserowego wszystko, co do tej pory było trudne lub niemożliwe do wydrukowania, staje się wreszcie dziecinnie proste. Dzięki naszej drukarce możesz jednorazowo wydrukować na przykład kilkanaście obudów do popularnego komputera RaspberryPi!

Z myślą o użytkownikach, którym chcemy udostępnić naszą technologię, dołożyliśmy wszelkich starań, aby praca z naszą maszyną zapewniała nie tylko potężne możliwości, ale także przyjemność dla oka i prostotę obsługi. Dzięki wbudowanemu mikrokomputerowi urządzenie pracuje autonomicznie – po rozpoczęciu druku nie wymaga już interwencji użytkownika.

Bezprzewodowa komunikacja z drukarką pozwala z kolei ograniczyć plątaninę kabli w warsztacie. Ponadto intuicyjna aplikacja sieciowa umożliwia bieżący podgląd postępu pracy dzięki kamerze umieszczonej wewnątrz drukarki. Co więcej, nasza drukarka nie wymaga w specjalnego pomieszczenia (chociaż ze względu na pracę z proszkiem sugerujemy, by używać jej w pomieszczeniach ze sprawną wentylacją).

Od dnia premiery naszą drukarkę będzie można zamawiać w cenie 8000 dolarów netto. Od 10.09.2015, godzina 16:00 urządzenie będzie można zamówić za pośrednictwem naszej strony internetowej www.sinterit.com

Ponieważ naszym priorytetem było od początku dostarczenie niezawodnego, precyzyjnego i bezpiecznego narzędzia, włożyliśmy w projekt dużo pracy i serca, przez co uzyskaliśmy maszynę z której wydruki można porównać do wydruków z maszyn za 150 000 USD. Mając jednak w pamięci liczne zapytania o maszynę SLS w jak najniższej cenie, postanowiliśmy udostępnić trzy partie pełnowartościowych urządzeń w promocyjnych cenach.

Pierwszym pięciorgu Klientów, którzy złożą zamówienie przed premierą na targach Euromold, oferujemy drukarkę w cenie 5000 dolarów; kolejnym dziesięciorgu Klientów za 6000 dolarów – zaś ostatnia objęta przedpremierową promocją seria dziesięciu sztuk będzie dostępna za 7000 dolarów. Pierwsze urządzenia wyślemy do Klientów w styczniu 2016.

Drukarkę Sinterit Lisa będziemy dostarczać jako złożone, skalibrowane i gotowe do pracy urządzenie objęte gwarancją. Produkt jest przeznaczony dla profesjonalistów oraz małych i średnich przedsiębiorstw gdzie najważniejsze są niezawodność i precyzja.

Dostępny początkowo materiał drukarski to poliamid 12 w kolorze czarnym. W przyszłości będziemy poszerzać gamę dostępnych materiałów o dodatkowe kolory oraz inne rodzaje.

Ekipę Sinterit spotkasz na:

Euromold 2015 hala 16 miejsce D126 – 22-25 września, Düsseldorf, Niemcy.

Dodatkowo podczas targów Euromold w środę 23 września o godzinie 11:30 w hali 15 stanowisko D69 będzie miał miejsce prowadzony przez firmę wykład na temat “Mały system spiekania laserowego dla profesjonalistów”

Dni Druku 3D, Institute of Design Kielce, Zamkowa 3, 26 września

źródło: info firmowe

Sprawdź również

24 listopada 2019

Krótka Historia Materialination

Wszystko zaczęło się od społeczności Materialination działa na rynku od 2012 roku. Od samego początku zależało…

24 września 2018

Konferencja dla branży druku 3D

Już 17 października w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie odbędzie się największa konferencja dla branży druku 3D…

30 lipca 2018

Szkielet Mamuta z drukarki 3d

Materialise realizuje swój największy dotychczas projekt druku 3D w technologii SLA. Firma postanowiła wydrukować szkielet mamuta! 

Logo

Miejsce dla wszystkich chcących tworzyć biznes związany z drukiem 3D, hardware i IoT.

Kategorie


 • Drukarki 3D
 • Filemanty
 • Akcesoria
 • Usługi
 • Współpraca

Kontakt


 • Materialination Group Sp. z o.o.
  Edmunda Wasilewskiego 20/1
  30-305 Kraków
  NIP: 6751505353 KRS: 0000519096
 • kontakt@materialination.com
 • +48 512 188 715