W jaki sposób można zweryfikować jakość wydruków przed zakupem drukarki 3D? Firma 3DGence postanowiła wyjść naprzeciw osobom zainteresowanym nowym urządzeniem –  3DGence DOUBLE i stworzyła możliwość samodzielnej oceny wydrukowanych modeli na tej drukarce 3D.

3DGence DOUBLE – zamów wydruk 3D

Została uruchomiona dedykowana strona dla osób, które chcą poznać możliwości tej dwugłowicowej drukarki 3D, wdrożonej do sprzedaży w 2018 roku. Każdy ma szansę bezpłatnie zamówić próbkę wydruku 3D. Firma 3DGence skontaktuje się z osobami, które za pomocą strony www.double.3dgence.com wypełnią krótki formularz. Model zostanie dostarczony pod wskazany adres, również do biura.

Próbka zostanie wydrukowana na urządzeniu 3DGence DOUBLE bezpłatnie. Zamówienie jednego wydruku 3D na terenie Unii Europejskiej jest zwolnione od jakichkolwiek opłat.

Część roweru górskiego

Wydruk 3D, który można zamówić to model elementu układu hamulcowego roweru górskiego. Został on wydrukowany z materiału modelowego PLA, z kolei jego podpory z filamentu BVOH. Wysokość warstwy wydruku ustawiono na 0,25 mm, jego bardzo cienkie ścianki dobrze odwzorowują założony kształt. Czas druku tej części wynosi 3 godziny

Zobacz jak rozpuszcza się w wodzie

Model został przygotowany, aby pokazać w jak łatwy sposób można usunąć podpory bez żadnych problemów. Zastosowanie w drukarce 3DGence DOUBLE dwóch ekstruderów umożliwia druk z rozpuszczalnego w wodzie filamentu BVOH, co znacząco ułatwia odseparowanie supportu od wydruku. Dzięki temu rozwiązaniu nie trzeba zmagać się z problemami ręcznego odrywania podpór wydrukowanych z m.in. HIPS’u. Próba mechanicznego usunięcia podpór naraża wydruk na uszkodzenia. Z kolei możliwość wypłukania materiału podporowego z modelu pozwala zostawić go w nienaruszonej formie. W tym wypadku wydruk jest poddany tylko wpływowi czasu i wody.

Czy temperatura wody ma znaczenie?

Najlepsze efekty rozpuszczenia materiału podporowego można uzyskać za pomocą ciepłej wody. Jednak nie może to być temperatura zagrażająca materiałowi budulcowemu. Woda podgrzana do ok. 50°C dużo szybciej pomoże usunąć podpory z wydruku. Ten proces można usprawnić mieszając wodę w trakcie. Z kolei zapewnienie optymalnych warunków, takich jak w myjce ultradźwiękowej pozwoli rozpuścić filament BVOH w zaledwie kilka minut.

3DGence DOUBLE  – drukuj w 3D

Drukarka 3D – 3DGence DOUBLE została wdrożona do sprzedaży 15 marca. Wyposażona została w podwójny ekstruder, system kontroli przepływu materiału czy autokalibrację, te właściwości pozwalają uzyskiwać użytkownikom urządzenia wysokiej jakości wydruki 3D.
Aby pokazać mechaniczne właściwości wydruków 3DGence DOUBLE firma zaprojektowała specjalne próbki, które można bezpośrednio zamówić ze strony www.double.3dgence.com.  Przygotowane zostały także z myślą, aby każda osoba, która zamówi wydruk, miała możliwość samodzielnego wypłukania supportu w stworzonych przez siebie warunkach.

Darmową próbkę wydruku można zamówić na tej stronie internetowej: http://www.double.3dgence.com/ lub klikając w banner: