Każdy kto kiedykolwiek stanął przed wyborem tego idealnego rozmiaru swoich okularów wie, że nie jest to takie proste. Dlatego firma Boulton Eyewear z Amsterdamu postanowiła wyjść naprzeciw oczekiwaniom i stworzyć pierwsze „szyte na miarę” okulary przeciwsłoneczne.

W dzisiejszych czasach ramki do okularów są produkowane masowo i sprzedawane w różnych rozmiarach. Każdy kto kiedykolwiek stanął przed wyborem tego idealnego rozmiaru wie, że nie jest to takie proste. Można śmiało stwierdzić, że każda twarz, mimo podobnej budowy jest unikalna. Dlatego firma Boulton Eyewear z Amsterdamu postanowiła wyjść naprzeciw oczekiwaniom i stworzyć pierwsze „szyte na miarę” okulary przeciwsłoneczne i potrzebuje wsparcia na Kickstarterze.

Wystarczy kilka zdjęć

Proces zamawiania nie będzie skomplikowany. Wszystko co trzeba zrobić to poprosić znajomego, aby wykonał kilka zdjęć naszej twarzy zwykłym smartfonem z dobrym aparatem. Następnie należy wykonać jedno zdjęcie na którym przyłożymy dowolną kartę kredytową, dowód tożsamości lub inną kartę o rozmiarach 85,60 x 53,98 mm do swojej twarzy. Dzięki temu, pracownicy Boulton Eyewear będą w stanie obliczyć odległości miedzy punktami oraz odpowiednie kąty na naszej twarzy.

Do wyboru jest pięć modeli, które zostaną idealnie dopasowane do twarzy zamawiającego. Dodatkowo, każda ramka może zostać spersonalizowana poprzez wybranie odpowiedniego koloru. Ale to nie wszystko, ponieważ możemy również wybrać rodzaj oraz kolor szkieł.

Boulton Eyewear

Do produkcji używana jest technika DLP-SLA czyli stereolitografia, która sprawia, że wydrukowany materiał jest mocny i ma podobne właściwości do ramek produkowanych w tradycyjny sposób przez topowych producentów. Co ciekawe, wszystkie ramki są wykańczane ręcznie przez pracowników. Dzięki temu znacznie zmniejszy się liczba defektów, które mogą sprawiać, że noszenie okularów staje się niewygodne lub nawet męczące.

Jeśli mieszkacie w Amsterdamie to wasze idealnie dopasowane okulary zostaną osobiście dostarczone w wybrane przez was miejsce przez przedstawiciela firmy. Na szczęście, jest również dostępna opcja dla tych, którzy mieszkają w innych częściach naszego globu.

Jak można pomóc?

Jak wcześniej wspomniałem, chłopaki z Boulton Eyewear potrzebują pomocy internautów na portalu Kickstarter. Za wsparcie tej ciekawej inicjatywy kwotą 85 euro otrzymacie projekt waszych spersonalizowanych okularów do własnego wydruku oraz zestaw szkieł. Jeśli chcielibyście przekazać więcej to od 235 euro otrzymacie gotowe okulary, a przy wpłacie ponad 3 tysięcy euro staniecie się posiadaczami zestawu złożonego z próbnych kolorów oraz 10. dowolnych ramek. Aby sfinalizować projekt firma potrzebuje 35 tysięcy euro do końca lipca, co nie jest ogromną kwotą w porównaniu do innych projektów na tym portalu.

Naszym zdaniem jest to bardzo ciekawy projekt, który wkrótce może zrewolucjonizować branżę okulistyczną. Jeśli tylko projekt zostanie sfinansowany i firma ruszy pełną parą to sam zastanowię się nad kupnem.

Więcej informacji znajdziecie pod poniższym linkiem lub filmem wideo.

https://www.kickstarter.com/projects/boultoneyewear/boulton-eyewear-not-just-your-suits-should-be-tail

Sprawdź również

24 listopada 2019

Krótka Historia Materialination

Wszystko zaczęło się od społeczności Materialination działa na rynku od 2012 roku. Od samego początku zależało…

21 stycznia 2020

Tworzenie rzeźb w programach 3d

Inspiracją dla tego wpisu był post, który na jednej z grup na Facebooku zamieścił Anton, który…

24 września 2018

Konferencja dla branży druku 3D

Już 17 października w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie odbędzie się największa konferencja dla branży druku 3D…

Logo

Miejsce dla wszystkich chcących tworzyć biznes związany z drukiem 3D, hardware i IoT.

Kategorie


 • Drukarki 3D
 • Filemanty
 • Akcesoria
 • Usługi
 • Współpraca

Kontakt


 • Materialination Group Sp. z o.o.
  Edmunda Wasilewskiego 20/1
  30-305 Kraków
  NIP: 6751505353 KRS: 0000519096
 • kontakt@materialination.com
 • +48 512 188 715