W Materialination odwiedzają nas bardzo różni ludzie. Jedynym co ich łączy, to fascynacja drukiem 3D i bardzo kreatywne podejście do życia. Dziś chcemy opowiedzieć Wam o Panu Leopoldzie.

Pan Leopold odwiedził nas kilka tygodni temu z prośbą o pomoc w budowie nożyka do cięcia balsy. Jako, że staramy się uczestniczyć we wszystkich fantastycznych i kreatywnych przedsięwzięciach, ochoczo wzięliśmy się do pracy. Pomiędzy kolejnymi iteracjami i testami wydrukowanych konstrukcji do modelu nożyka, Pan Leopold odwiedził nas, z nadzieją, że pomożemy rozwiązać mu pewien problem…

Chodziło o uchwyty do suszarki na pranie. Niestety z biegiem czasu, jeden z plastikowych zaczepów się złamał i pomimo tego, że cała suszarka była dobra, bez ułamanej, plastikowej części, nie nadawała się do użytku. W wielkim zaufaniu (i trochę w strachu przed żoną) Pan Leopold zostawił nam ostatni dobry zaczep od suszarki z prośbą i nadzieją, że uda się nam wydrukować części zamienne.

Projekt okazał się prosty i już następnego dnia mogliśmy zadzwonić do Pana Leopolda z dobrą wiadomością. Żeby całość prezentowała się dobrze, wydrukowaliśmy cały zestaw uchwytów, a model zachowaliśmy, na wypadek, gdyby któraś z części jeszcze kiedyś się złamała.

Wspólnie z Panem Leopold pracujemy nad kolejnymi projektami, o których na pewno napiszemy!