Wizualizacja jest bardzo ważnym elementem procesu tworzenia prototypu urządzeń. Sprawia ona, że brzydki i często nieczytelny model zaczyna wyglądać jak gotowy produkt. Oczywiście w programach z grupy CAD istnieją narzędzia do tego służące, ale często są one dość trudne w obsłudze. Istnieje jednak możliwość łatwego tworzenia wizualizacji. Jeżeli posiadasz iPada, prowadzone są teraz zapisy do beta testów programu o nazwie Cadmio. Jest to aplikacja umożliwiająca importowanie modeli w formacie STEP (obecnie jest to jedyny wspierany format, ale prawdopodobnie zostanie to z czasem zmienione), a następnie wybranie konkretnego elementu takiego modelu i jego oteksturowanie. Cadmio posiada także możliwość dobierania tła i “środowiska”, w którym będzie znajdował się model, jak także źródła i natężenia światła. Daje to możliwość tworzenia renderów obiektu w gotowym środowisku docelowym, np. szklanek w kuchni czy suszarki w łazience. 

Program umożliwia także eksport stworzonego renderu w postaci statycznego obrazu, ale także jako prerenderowaną animację. Bardzo dobrze możliwości tego oprogramowania przedstawił Eric Strebel w swoim filmie na YouTube wskazując na świetnie zaprojektowane UI i prostotę użytkowania. 

Mam nadzieję, że gotowy produkt niedługo trafi do oficjalnej sprzedaży, ponieważ dotychczas opublikowane materiały robią naprawdę dobre wrażenie. 

Źródło zdjęć: Cadmio , Eric Strebel