TRIGON Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych zainwestował w polskiego producenta drukarek 3D dla profesjonalistów – firmę 3D Printers. Za 1,81 mln zł objał 48 proc. udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym wrocławskiej spółki.

– Widzimy bardzo duzy potencjał zarówno w technologii druku 3D jak i firmie 3D Printers. Od dłuzszego czasu przygladalismy się producentom tego typu urzadzen i po analizie nasz wybór padł na 3D Printers. Specjalizuje sie ona w zaawansowanych urządzeniach dla profesjonalistów i naszym zdaniem ten segment rynku jest bardziej perspektywiczny niz segment detaliczny. Jesteśmy zadowoleni, ze nasza oferta została zaakceptowana przez udziałowców spółki- komentuje Oktawian Jaworek – Dyrektor ds. Funduszy TRIGON TFI. Dodaje, ze w perspektywie 3 lat zamierza wprowadzić 3D Printers na rynek publiczny.

Do czasu umowy z TRIGON TFI, 3D Printers nie korzystał ze wsparcia zewnetrznego, a rozwój spółki finansowany był przez jej udziałowców. – To dla nas przełomowy moment. Cieszymy się, ze pozyskalismy wsparcie i zaufanie tak renomowanego partnera.Dzieki pozyskanym srodkom bedziemy mogli skokowo zwiększyć produkcje i zaistniec na nowych, istotnych dla nas rynkach- mówi Arkadiusz Śpiewak – Prezes Zarzadu 3D Printers.

3D Printers

 

O FIRMIE 3D Printers:

3D Printers Sp. z o. o. to polska firma załozona i działająca we Wrocławiu z całkowicie polskim kapitałem. Spółka jest jednąz pierwszych firm w Polsce, która od poczatku swej działalności propaguje techniczne, produkcyjne i projektowe zastosowania druku 3D. Firma zatrudnia we Wrocławiu zespół inzynierów R&D, którzy pracują nad ciagłym rozwojem i udoskonalaniem drukarek 3D HBOT oraz technologii druku 3D.

Kolejne wersje drukarek HBOT3D to efekt synergii, jaka daje scisła współpraca z klientami firmy i dostosowywanie produktów do zróznicowanych zastosowań przemysłowych.

Firma 3D Printers współpracuje z polskimi i zagranicznymi podwykonawcami, o ugruntowanej pozycji i dużym doświadczeniu. Produkcja najwyzszej jakosci urzadzen: niezawodnych, prostych w obsłudze i o szerokim spektrum materiałów eksploatacyjnych o dewiza i znak firmowy Spółki.

źródło: materiały firmowe

Sprawdź również

24 listopada 2019

Krótka Historia Materialination

Wszystko zaczęło się od społeczności Materialination działa na rynku od 2012 roku. Od samego początku zależało…

24 września 2018

Konferencja dla branży druku 3D

Już 17 października w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie odbędzie się największa konferencja dla branży druku 3D…

30 lipca 2018

Szkielet Mamuta z drukarki 3d

Materialise realizuje swój największy dotychczas projekt druku 3D w technologii SLA. Firma postanowiła wydrukować szkielet mamuta! 

Logo

Miejsce dla wszystkich chcących tworzyć biznes związany z drukiem 3D, hardware i IoT.

Kategorie


 • Drukarki 3D
 • Filemanty
 • Akcesoria
 • Usługi
 • Współpraca

Kontakt


 • Materialination Group Sp. z o.o.
  Edmunda Wasilewskiego 20/1
  30-305 Kraków
  NIP: 6751505353 KRS: 0000519096
 • kontakt@materialination.com
 • +48 512 188 715