TRIGON Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych zainwestował w polskiego producenta drukarek 3D dla profesjonalistów – firmę 3D Printers. Za 1,81 mln zł objał 48 proc. udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym wrocławskiej spółki.

– Widzimy bardzo duzy potencjał zarówno w technologii druku 3D jak i firmie 3D Printers. Od dłuzszego czasu przygladalismy się producentom tego typu urzadzen i po analizie nasz wybór padł na 3D Printers. Specjalizuje sie ona w zaawansowanych urządzeniach dla profesjonalistów i naszym zdaniem ten segment rynku jest bardziej perspektywiczny niz segment detaliczny. Jesteśmy zadowoleni, ze nasza oferta została zaakceptowana przez udziałowców spółki- komentuje Oktawian Jaworek – Dyrektor ds. Funduszy TRIGON TFI. Dodaje, ze w perspektywie 3 lat zamierza wprowadzić 3D Printers na rynek publiczny.

Do czasu umowy z TRIGON TFI, 3D Printers nie korzystał ze wsparcia zewnetrznego, a rozwój spółki finansowany był przez jej udziałowców. – To dla nas przełomowy moment. Cieszymy się, ze pozyskalismy wsparcie i zaufanie tak renomowanego partnera.Dzieki pozyskanym srodkom bedziemy mogli skokowo zwiększyć produkcje i zaistniec na nowych, istotnych dla nas rynkach- mówi Arkadiusz Śpiewak – Prezes Zarzadu 3D Printers.

3D Printers

 

O FIRMIE 3D Printers:

3D Printers Sp. z o. o. to polska firma załozona i działająca we Wrocławiu z całkowicie polskim kapitałem. Spółka jest jednąz pierwszych firm w Polsce, która od poczatku swej działalności propaguje techniczne, produkcyjne i projektowe zastosowania druku 3D. Firma zatrudnia we Wrocławiu zespół inzynierów R&D, którzy pracują nad ciagłym rozwojem i udoskonalaniem drukarek 3D HBOT oraz technologii druku 3D.

Kolejne wersje drukarek HBOT3D to efekt synergii, jaka daje scisła współpraca z klientami firmy i dostosowywanie produktów do zróznicowanych zastosowań przemysłowych.

Firma 3D Printers współpracuje z polskimi i zagranicznymi podwykonawcami, o ugruntowanej pozycji i dużym doświadczeniu. Produkcja najwyzszej jakosci urzadzen: niezawodnych, prostych w obsłudze i o szerokim spektrum materiałów eksploatacyjnych o dewiza i znak firmowy Spółki.

źródło: materiały firmowe