Firma Physna uruchamia wyszukiwarkę modeli 3D korzystającą z uczenia maszynowego. 

Błyskawicznie popularyzująca się technologia druku 3D sprawiła, że ogromne rzesze ludzi zaczęły interesować się projektowaniem obiektów przestrzennych. Jednak wielu właścicieli drukarek 3D nigdy nie zaprojektowało żadnego modelu. Jest to możliwe dzięki powszechnie dostępnym repozytoriom, takim jak Thingiverse czy Pinshape. Za ich pomocą możemy znaleźć interesujący nas model i wydrukować go, nie wykonując w nim żadnych zmian. 

W obecnej chwili istnieje wiele takich stron i by wybić się na ich tle nowa wyszukiwarka musi posiadać jakieś niespotykane nigdzie indziej funkcje. Takie innowacyjne rozwiązania ma wprowadzać Thangs stworzone przez Physna, firmę specjalizującą się w analizowaniu modeli trójwymiarowych z wykorzystaniem deep learningu. I to właśnie ta funkcja ma być kluczową cechą odróżniająca ich produkt od konkurencji. 

Z wykorzystaniem uczenia maszynowego, użytkownicy mogą wyszukać modele bazując na ich rozmiarach czy właściwościach, a po wgraniu swojego modelu możliwe jest  otrzymywanie sugestii dotyczących tego, gdzie dana część może zostać użyta i jakie komponenty dostępne na rynku mogą być z nią kompatybilne. Dodatkowo, Thangs posiada także kontrolą wersji, współdzielone foldery oraz popularne obecnie funkcje społecznościowe, takie jak komentarze i like’i. Umożliwia to bezpośredni kontakt z twórcą oraz śledzenie jego następnych projektów. Platforma ta posiada także ciekawą funkcję tworzenia portfolio swoich modeli, co może zostać wykorzystane jako ciekawy dodatek do CV.