Dzięki partnerstwu podpisanemu pomiędzy Konami, a Open Bionics właściciele protez bionicznych Hero Arm będą mogli przyozdobić je specjalnymi maskownicami wzorowanymi na legendarnej protezie Venom Snake’a z Metali Gear Solid V.

W pełni funkcjonalna proteza bioniczna wydrukowana w 3D

Hero Arm to fenomenalny produkt, który pozwala wieść normalne życie osobom, które w wyniku wypadku straciły rękę lub w ogóle się bez niej urodziły. Ta bioniczna proteza umożliwia wykonywanie praktycznie każdej codziennej czynności. Jej zaawansowane rozwiązania technologiczne pozwalają na operowanie nią w naturalny sposób. Dzięki niej w zależności od potrzeby można w łatwy i intuicyjny sposób dozować siłę elektronicznych mięśni. Korzystanie z niej ułatwia nadgarstek, który obraca się o 180°. Hero Arm wyposażona została również w „freeze mode”, który pozwala zablokować protezę w jednej pozycji, maksymalizując siłę ucisku.

Hero Arm została wyprodukowana z Nylonu 12 w technologii laserowego druku 3D. Sprawia to, że proteza jest bardzo lekka, ważąc zaledwie 1 kilogram, a automatyzacja produkcji pozwala na oferowanie jej w dużo niższej cenie niż porównywalne protezy sprzedawane przez konkurencję. Można ją dopasować do swojej anatomii, a oddychająca struktura pozwala na komfortowe noszenie jej przez całą dobę. Nie musimy się również martwić o zasilanie. Bateria wbudowana w Hero Arm zapewnia jej moc na cały dzień.

Cosplay i ozdoba w jednym

To jednak nie wszystko, co oferują protezy firmy Open Bionics. Firma oferuje szereg ożywiających Hero Arm nakładek. Dzięki nim każdy może wcielić się Venom Snake’a i stanąć na czele grupy „Diamond Dogs”. Nakładki również zostały wydrukowane w technologii 3D i są w pełni kompatybilne z protezami, w żaden sposób nie utrudniają ich funkcjonowania. Są także bardzo łatwe w montażu – zakładane są beznarzędziowo przy pomocy magnesów.

Open Bionics nie zapomniała również o fanach science fiction. Kolejną dostępną do kupienia nakładką jest replika protezy Adama Jensena, który jest bohaterem serii gier wideo Deus Ex. W sumie trudno się dziwić – główny bohater Adam również posiadał bioniczną rękę, która zapewniała mu nadludzką siłę. Nakładka Deus Ex będzie też prawdziwą gratką dla fanów Cyberpunk 2077 oraz Neuromancer’a William’a Gibson’a.

Bella Tadlock wraz z Markiem Hamillem

A dla tych, w których żyłach płyną Midichloriany, Open Bionics przygotował nakładki ze świata Star Wars. Obecnie firma oferuje protezę inspirowaną droidami BB-8 oraz R2D2. Jedną ze szczęśliwych posiadaczek takiej nakładki jest nastoletnia Bella Tadlock, której historia poruszyła samego Marka Hamill’a – odtwórcę Luke Skywalker’a. Amerykański aktor postanowił wesprzeć dziewczynkę słowami otuchy, przypominając jej, że wszystko jest możliwe. W końcu sam Skywalker w młodości stracił rękę w pojedynku z Vaderem, a mimo to był w stanie pokonać Imperium! Niech moc będzie z Wami!