Do interakcji z szeroko pojętym światem cyfrowym większość z nas wykorzystuje klawiatury, myszki, gamepady lub drążki sterownicze. Wszystkie te interfejsy mają jedną wspólną cechę – zaprojektowane są do obsługiwania ich rękami. Luka ta od niedawno została zauważona przez duże firmy, dzięki czemu byliśmy świadkami premier między innymi Xbox Adaptive Controller, wyprodukowanego przez Microsoft. Kontrolery tego typu mają ułatwiać interakcję z urządzeniami cyfrowymi osobom, które tymczasowo lub na stałe nie są w stanie posługiwać się rękami. 

Jednym z takich rozwiązań jest projekt, będący pracą magisterską Dorothee Clasen. Urządzenie to wykorzystując zjawisko Halla, pozwala na wykonywanie komend przy użyciu języka. 

[In]Brace, tak nazwany został wynalazek, składa się z magnetycznej kulki, przyczepionej po jednej stronie ortodontycznego aparatu retencyjnego i czujników po drugiej stronie. Całość połączona jest przewodami z mikrokontrolerem, który poprzez WiFi łączy się z urządzeniem docelowym. Istnieje wiele podobnych rozwiązań, jak chociażby Pallet, jednak rosnące zainteresowanie tego typu projektami daje nadzieję na ich upowszechnienie w przyszłości. Nie tylko dla osób z niepełnosprawnościami, ale także dla wielu zawodów, gdzie wykorzystanie rąk nie zawsze jest w danej chwili możliwe (np. chirurgia).