Atrakcyjnie zaprezentowane produkty sprzedają się jeszcze lepiej. Dotyczy to również handlu w internecie, gdy klient nie ma możliwości zapoznania się z produktem na żywo i często jego decyzja zakupowa zależna jest właśnie od dostępnych fotografii. Gdy chcesz rozpocząć sprzedaż produktów drukowanych 3D, nie zapomnij wobec tego o ich efektownym przedstawieniu – w tym pomogą ci profesjonalnie wykonane packshoty.

Packshot to termin stosowany w branży reklamowej do określania fotograficznego przedstawienia produktu – może być on zaprezentowany zarówno w sposób statyczny, jak i ruchomy. Ruchome packshoty nazywa się interaktywnymi, ponieważ poprzez wykonanie sekwencji zdjęć możliwe jest ukazanie produktu pod różnymi kątami i stworzenie z nich ruchomej prezentacji – w ten sposób użytkownik możne dowolnie manipulować przedmiotem, aby zobaczyć go z każdej strony. Dzisiaj tego rodzaju zdjęcia stosowane są coraz częściej w branży e-commerce.

Dobry packshot, czyli jaki?

Niezależnie od tego, czy mowa o packshotach statycznych czy ruchomych, muszą one w sposób rzetelny odwzorowywać wygląd danego przedmiotu. Najczęściej jest on umieszczany na jasnym, białym tle, ponieważ korzystanie z takich zdjęć jest znacznie łatwiejsze – można wykorzystać je bez dodatkowej obróbki na stronach internetowych, a także w materiałach drukowanych, na przykład folderach reklamowych, ulotkach czy gazetkach.

Podstawą do wykonania dobrego packshotu jest właściwe oświetlenie, ponieważ to dzięki niemu można uwypuklić najważniejsze zalety produktu i zaprezentować go w sposób atrakcyjny dla oka. Zdjęcia packshotowe muszą być również maksymalnie ostre, aby w ten sposób prezentować produkt jak najbardziej atrakcyjnie – w tym celu często konieczne jest wykonanie kilku fotografii i ich połączenie. Także kluczowe jest wierne oddanie koloru.

Jednak sesja zdjęciowa to jeszcze nie koniec. Również dopełnieniem tego działania jest profesjonalna postprodukcja, czyli wszelkiego rodzaju procesy mające na celu poprawę wyglądu produktu, aby stał się on bardziej atrakcyjny dla potencjalnych klientów, ale bez zmieniania jego aktualnego wyglądu, aby nie wprowadzić w ten sposób potencjalnego klienta w błąd. Bardzo ważnym procesem jest wycinanie produktu z tła, czyli szparowanie. Stosuje się także retusz mający na celu usunięcie ewentualnych niedoskonałości.

Komu zlecić wykonanie packshotów?

Najlepiej powierzyć to zadanie specjalistom w tej dziedzinie, którzy posiadają odpowiednie zaplecze, czyli studio przygotowane do wykonania fotografii, a także wysokiej klasy aparaty fotograficzne. Jak już wspomnieliśmy, dobre wyposażenie do wykonania packshotów jest bardzo ważne, dlatego powinny wykonać je osoby znające się na rzeczy.

Firma Estilon posiada szerokie doświadczenie w obszarze e-merchandisingu, zapewniając swoim klientom kompleksową i profesjonalną obsługę w zakresie w fotografii produktowej, animacji 360 oraz w ramach obsługi kart produktowych. Z pełną ofertą i przykładowymi realizacjami można zapoznać się pod adresem: http://www.estilon.pl/.