Skriware wprowadza na rynek drukarkę przeznaczoną do użytku domowego. Dzięki drukarce oraz dedykowanej platformie online ­ Skrimarket, użytkownicy mogą wydrukować wybrane przez siebie modele dosłownie jednym kliknięciem. Projekt polsko­szwedzkiego startupu cieszy się dużą popularnością i uruchomił właśnie kampanię na Kickstarterze.

Mimo nasycenia rynku druku 3D, wciąż brakuje drukarek, które byłyby wystarczająco łatwe w obsłudze i na tyle przystępne cenowo, aby ustanowić standard dla domowego druku 3D. Zgodnie z wizją Skriware drukarki 3D staną się tak powszechne, jak tradycyjne drukarki. Zespół Skriware podszedł do tego tematu kompleksowo i proponuje przełomową funkcję “k liknij i drukuj” . Gotowe do druku modele będą dostępne online na platformie Skrimarket. Wybrany przez użytkownika projekt jest automatycznie przesyłany do drukarki za pomocą WiFi i natychmiast drukowany. Nie musimy dostosowywać modelu, znać się na projektowaniu, czy używać specjalistycznych programów.

 


Chcemy, aby druk 3D był ogólnodostępny. Kluczem dla nas było stworzenie urządzenia i platformy, które cechowałyby się łatwością obsługi, intuicyjnością i nowoczesnym designem. Dotychczas, wysokiej jakości wydruki przez WiFi czy USB oferowały jedynie profesjonalne drukarki przemysłowe. Mamy nadzieję, że dostęp do naszego marketu z gotowymi projektami, przyjazny panel obsługi i znakomity stosunek ceny do jakości sprawią, że już niebawem drukarki Skriware zagoszczą w wielu domach, a technologia 3D stanie się codziennością ­ p owiedział Daniel Losinski, CEO w Skriware.

Drukarkę Skriware wyróżnia minimalistyczny design. Duży dotykowy panel umożliwia intuicyjną obsługę i łatwe przejście od załączenia projektu do drukowania. Znaczącym udogodnieniem jest zastosowanie portu USB, który umożliwia wydruk projektu prosto z pendrive’a oraz niedostępnego w większości drukarek niskobudżetowych połączenia drukarki z komputerem za pomocą WiFi. Pozwala to na bezprzewodowe korzystanie z urządzenia w całym domu. Ponadto, w przyszłości drukarkę będzie można obsługiwać także zdalnie przez Internet.

Firma ruszyła właśnie z kampanią na Kickstarterze. Fundusze uzyskane w jej trakcie, pozwolą na uruchomienie dystrybucji gotowych już do sprzedaży drukarek oraz dalszy rozwój platformy Skrimarket.
Początkowo urządzenie będzie dostępne online na stronie producenta. Dalsze plany zakładają uruchomienie sprzedaży także innymi kanałami. Sugerowana cena detaliczna drukarki będzie wynosić ok. $999.

 

***
O Skriware
Skriware to polsko­szwedzki startup, który powstał z chęci stworzenia prostej w obsłudze i konkurencyjnej cenowo drukarki 3D dedykowanej do użytku domowego. Urządzenie charakteryzuje się nowoczesnym designem oraz rozwiązaniem “kliknij i drukuj”, które czyni proces drukowania 3D szybkim i intuicyjnym. Ponadto, plany firmy zakładają otwarcie własnej platformy z gotowymi projektami wydruków ­ Skrimarket. Więcej na: skriware.com