Skriware, polsko-szwedzki startup chcący zrewolucjonizować globalny rynek edukacji poprzez nauczanie programowania, robotyki i druku 3D, zakwalifikował się do ścisłego finału programu akceleracji Bridge to MassChallenge Warsaw w Bostonie. W drodze do sukcesu pokonał blisko 300 młodych firm technologicznych z regionu Europy Środkowo-Wschodniej.

Bridge to MassChallenge Warsaw to międzynarodowy program mający na celu identyfikację i wsparcie rozwoju najlepszych światowych startupów, a także łączenie młodych firm z globalnym rynkiem oraz siecią akceleracyjną MassChallenge na całym świecie. Preselekcję do pilotażowej edycji – po raz pierwszy obejmującej rynki Europy Środkowo-Wschodniej – przeszło jedynie 25 z 300 zgłoszonych startupów. Podczas intensywnych warsztatów organizowanych w Campus Warsaw wyselekcjonowani przedsiębiorcy stawili czoła wyzwaniom związanym z przechodzeniem od startupu do scaleupu, wykazując, że mają wszelkie zasoby, aby pomyślnie rozwinąć swój produkt i zaistnieć na międzynarodowych rynkach.

Z 25 zakwalifikowanych do warszawskiej akceleracji firm, jury Bridge to MassChallenge Warsaw wybrało do dalszej współpracy najlepszą dziesiątkę. Laureaci otrzymali zaproszenie na 4-dniowy warsztat w Bostonie. Podczas wizyty w USA, Skriware wspólnie z wytypowanymi przedsiębiorcami z Europy Środkowo-Wschodniej odbędzie serię sesji monitoringowych, a także bezpośrednich spotkań z przedstawicielami globalnych firm, potencjalnymi inwestorami oraz partnerami biznesowymi.

Miejsce w dziesiątce najbardziej perspektywicznych startupów w Europie Środkowo-Wschodniej i możliwość akceleracji pod okiem doświadczonych managerów to dla nas olbrzymie wyróżnienie i niesamowity zastrzyk energii. Wiemy jednak, że aby konkurować z najlepszymi, nie możemy osiąść na laurach, w związku z czym intensywnie pracujemy nad nowymi propozycjami dla naszych klientów. Pod koniec roku wprowadziliśmy na rynek drugi model drukarki 3D, a w najbliższych tygodniach zakończymy wdrożenie autorskiej platformy edukacyjnej, uzupełnionej o wirtualne narzędzia służące do projektowania i programowania robotów. W tym samym czasie nie zaniedbujemy planów globalnej ekspansji i pracujemy intensywnie nad uruchomieniem nowych kanałów dystrybucji w Europie, Azji, USA i na Bliskim Wschodzie – komentuje Karol Górnowicz, CEO Skriware.

Robotyka nigdy nie była prostsza

Innowacyjne rozwiązanie edukacyjne stworzone przez Skriware ma uczyć najbardziej pożądanych współcześnie kompetencji z zakresu dziedzin STEAM (z ang. Science, Technology, Engineering, the Arts and Mathematics). Seria interaktywnych lekcji dostępnych na platformie e-learningowej poprowadzi młodzież przez tajniki projektowania i drukowania 3D oraz wdroży w podstawy programowania. Dzięki dostępowi do autorskiego ekosystemu edukacyjnego, uczniowie w wieku 9+ zyskają dostęp do gamy produktów edukacyjnych wspierających rozwój zarówno kompetencji cyfrowych, jak i społecznych, które są kluczowe do odniesienia sukcesu na współczesnym rynku pracy.

Skriware to innowacyjny startup, którego zintegrowane rozwiązanie łączące proces projektowania, budowania i programowania robotów z technologią druku 3D, wspiera kształcenie najbardziej pożądanych na rynku pracy umiejętności STEAM, rozwijając kreatywność i praktyczną wiedzę techniczną. Mamy nadzieję, że dzięki akceleracji w ramach programu Bridge to MassChallenge Warsaw, Skriware zaistnieje na międzynarodowych rynkach i przykuje uwagę inwestorów zainteresowanych innowacyjnymi technologiami edukacyjnymi – komentuje Joanna Misiewicz, Project Manager programu Bridge to MassChallenge Warsaw.

O Bridge to MassChallenge Warsaw

Bridge to MassChallenge Warsaw rozpoczął swoją działalność w Warszawie z inicjatywy Fundacji Przedsiębiorczości Technologicznej oraz PKO Banku Polskiego. Partnerami programu są także Visa – światowy lider płatności cyfrowych oraz PGE – lider rynku energetycznego w Polsce.

Oprócz Skriware na bostoński finał akceleracji pojadą: bNesis, CertChain, DrOmnibus, Funtronic, KLEAR Lending, ShelfWise, Smart Technology Group, Spaceflow oraz Talk-A-Bot.

Sprawdź również

24 listopada 2019

Krótka Historia Materialination

Wszystko zaczęło się od społeczności Materialination działa na rynku od 2012 roku. Od samego początku zależało…

24 września 2018

Konferencja dla branży druku 3D

Już 17 października w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie odbędzie się największa konferencja dla branży druku 3D…

30 lipca 2018

Szkielet Mamuta z drukarki 3d

Materialise realizuje swój największy dotychczas projekt druku 3D w technologii SLA. Firma postanowiła wydrukować szkielet mamuta! 

Logo

Miejsce dla wszystkich chcących tworzyć biznes związany z drukiem 3D, hardware i IoT.

Kategorie


 • Drukarki 3D
 • Filemanty
 • Akcesoria
 • Usługi
 • Współpraca

Kontakt


 • Materialination Group Sp. z o.o.
  Edmunda Wasilewskiego 20/1
  30-305 Kraków
  NIP: 6751505353 KRS: 0000519096
 • kontakt@materialination.com
 • +48 512 188 715