Najbardziej dostępna drukarka SLS na rynku – Sinterit obniża cenę drukarki Lisa

Drukarka 3D SLS od Sinteritu stała się teraz najbardziej dostępną drukarką desktopową na świecie. Rozwiązania wypracowane przez specjalistów z Sinteritu w ciągu ostatnich 3 lat pozwoliły na znaczne obniżenie ceny drukarki i zaoferowanie gotowego urządzenia umożliwiającego produkcję najwyższej jakości wydruków. Sinterit może się teraz pochwalić udostępnieniem technologii SLS szerszemu gronu odbiorców, nawet mniejszym firmom.

Pionierskie podejście Sinteritu pozwoliło kilka lat temu stworzyć pierwszą desktopową drukarkę SLS – Lisa. Dziś udoskonalone urządzenie zmieści się w wielu pracowniach i biurach projektowych, gwarantując najwyższą jakość wydruków 3D. Wcześniej w technice SLS pracowały wyłącznie przemysłowe maszyny, a wydruki mogły być przygotowywane tylko na zlecenie, przez podwykonawców, co znacząco wydłużało czas pracy projektantów. Sinterit przybliżył tę zaawansowaną technologię dając nawet małym i średnim organizacjom możliwość nadawania realnego kształtu ich projektom, tuż po ukończeniu procesu wirtualnego planowania.

SLS to technologia pozwalająca na bardzo precyzyjny wydruk części, nawet tych skomplikowanych i złożonych z wielu ruchomych elementów. Wydruki 3D powstające w tej technice charakteryzują się także dużą trwałością i odpornością na czynniki zewnętrzne (np. temperaturę). Technologia ta pozwala wykorzystać wydruki nie tylko do prototypowania projektów, ale także do produkcji krótkich serii produktów lub produkcji jednostkowej.

Obniżenie ceny było możliwe dzięki optymalizacji rozwiązań technologicznych, modyfikacji systemu dystrybucji poprzez wprowadzenie sprzedaży online. Od 13 września 2017 roku gotowa drukarka Sinterit Lisa jest dostępna w cenie od 4990 euro,

O Sintericie

Sinterit – polska firma, będąca pierwszym producentem dekstopowych drukarek wykorzystujących w pracy metodę SLS. Misją firmy jest produkcja profesjonalnego i efektywnego kosztowo sprzętu do wykonywania druków 3D. Start-up został założony w 2014 przez byłych pracowników Google oraz dostarcza wysoko-precyzyjne, desktopowe drukarki przeznaczone dla klientów na całym świecie. Produkty marki, wyróżniające się atrakcyjną ceną, cieszą się dużym zaufaniem klientów na całym świecie. W ciągu trzech lat obecności na rynku na drukarce Sinterit Lisa wydrukowano wiele różnorodnych projektów. W 2017 roku Sinterit otrzymał 1,1 mln euro wsparcia ze strony niemieckiego inwestora – FIT AG, specjalizującego się w świadczeniu profesjonalnych usług druku 3D, produkcji addytywnej oraz szybkiego prototypowania. Więcej informacji na stronie www.sinterit.com oraz na Facebooku marki @Sinterit i na Youtube.

 

Sprawdź również

24 listopada 2019

Krótka Historia Materialination

Wszystko zaczęło się od społeczności Materialination działa na rynku od 2012 roku. Od samego początku zależało…

21 stycznia 2020

Tworzenie rzeźb w programach 3d

Inspiracją dla tego wpisu był post, który na jednej z grup na Facebooku zamieścił Anton, który…

24 września 2018

Konferencja dla branży druku 3D

Już 17 października w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie odbędzie się największa konferencja dla branży druku 3D…

Logo

Miejsce dla wszystkich chcących tworzyć biznes związany z drukiem 3D, hardware i IoT.

Kategorie


 • Drukarki 3D
 • Filemanty
 • Akcesoria
 • Usługi
 • Współpraca

Kontakt


 • Materialination Group Sp. z o.o.
  Edmunda Wasilewskiego 20/1
  30-305 Kraków
  NIP: 6751505353 KRS: 0000519096
 • kontakt@materialination.com
 • +48 512 188 715