Wielu ekspertów, zaraz po pęknięciu bańki przewidywało, że rynek druku 3D czeka stagnacja. Jak pokazują dane z pierwszej połowy 2016 roku rynek odnotował wzrost, dzięki dobrym wynikom sprzedaży nieskobudzaetowych drukarek 3D.

Specjaliści z firmy Contex zajmującej się analizami rynku nowych technologii i IT potwierdzają, że wzrost na rynku druku 3D zawdzięczany jest dobrym wynikom sprzedażowym niskobudżetowych drukarek 3D w cenie do $5000. Warto tutaj podkreślić znaczenie niskobudżetowego druku 3D dla całości rynku, ponieważ w sytuacji, w której  przemysłowy druk 3D notuje spadki, to właśnie dzięki niedrogim drukarkom globalny rynek ma się całkiem nieźle.

Spodziewane  pierwotne spowolnione rynku tłumaczone było koniecznością nauki i długim procesem wdrażania do technologii druku 3D. Okazało się, że potencjalna bariera wejścia  nie wpłynęła negatywnie na wyniki sprzedażowe w 2016 roku. Wręcz przeciwnie, odnotowaliśmy 14% wzrost. Według ekspertów z Contex z biegiem czasu rozróżnienie pomiędzy rynkiem niskobudżetowych i przemysłowych drukarek 3D  jest coraz bardziej wyraźne.

Rynek druku 3D

Analiza danych sprzedażowych pokazuje, że rynek druku 3D w segmencie niskobudżetowym jest zdominowany przez XYZprinting  z z Tajwanu (pod względem ilości sprzedanych modeli). Kolejne miejsca należą do Ultimakera, M3D, Flashforge i Makerbota.

Ilość sprzedanych drukarek nie odzwierciedla dobrze wartości sprzedaży. To nadal rynek przemysłowych drukarek 3D stanowi prawie 80% całości przychodów w branży druku 3D, pomimo notowanej od kilku miesięcy stagnacji.

Niskobudżetowe drukarki systematycznie notują wzrosty sprzedaży, dzięki czemu rynek druku 3D w tym segmencie będzie mógł pochwalić się wzrostem, który na dzień dzisiejszy estymowany jest na poziomie 35% r/r.

Rok 2017 dla całej branży druku 3D zapowiada się bardzo ciekawie. My też przygotowaliśmy dla Was kilka niespodzianek, o czym będziemy informować w najbliższych tygodniach.

Jeśli chcecie być na bieżąco z informacjami z rynku druku 3D i nie przegapić żadnych nowości zapiszcie się do naszego newslettera (najwygodniej poprzez podanie swojego adresu e-mail w lasku u samej góry strony). Zmieniamy nieco formułę naszych newsletterów, które zamienią się w prasówki gdzie będziemy zbierać dla Was najnowsze informacje z branży – zapraszamy!

źródło: 3ders.org

 

Sprawdź również

24 listopada 2019

Krótka Historia Materialination

Wszystko zaczęło się od społeczności Materialination działa na rynku od 2012 roku. Od samego początku zależało…

21 stycznia 2020

Tworzenie rzeźb w programach 3d

Inspiracją dla tego wpisu był post, który na jednej z grup na Facebooku zamieścił Anton, który…

24 września 2018

Konferencja dla branży druku 3D

Już 17 października w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie odbędzie się największa konferencja dla branży druku 3D…

Logo

Miejsce dla wszystkich chcących tworzyć biznes związany z drukiem 3D, hardware i IoT.

Kategorie


 • Drukarki 3D
 • Filemanty
 • Akcesoria
 • Usługi
 • Współpraca

Kontakt


 • Materialination Group Sp. z o.o.
  Edmunda Wasilewskiego 20/1
  30-305 Kraków
  NIP: 6751505353 KRS: 0000519096
 • kontakt@materialination.com
 • +48 512 188 715