Dla prawidłowego rozwoju naszych pociech niezwykle ważne jest, aby stale rozwijać ich wyobraźnię i kreatywność. Niestety, zwykła nauka jest męcząca i szybko nudzi nawet najzdolniejsze dzieci. Jest na to jednak sposób – poznawanie świata przez zabawę.

Prosty pomysł – wspaniała zabawa

Devin Montes to znany YouTuber, który na co dzień zajmuje się modelowaniem oraz drukiem 3D. Już na pierwszy rzut oka widać, że jest prawdziwym fachowcem, a niektóre jego dzieła budzą szczery i nieskrywany podziw.

Jednym z jego najambitniejszych projektów jest właśnie Tippi Tree – gra dla dwóch osób, składająca się z kilkudziesięciu klocków o różnych kształtach. Swoim wyglądem przypomina połączenie klocków LEGO z Jengą. Każdy z nich można łączyć w ponad 60 różnych kombinacjach, tworząc niepowtarzalne konstrukcje.

Tym, co wyróżnia Tippi Tree, jest możliwość wydrukowania wszystkich elementów na domowej klasy drukarce 3D. Pozwala to na dowolne dobieranie odcieni filamentu i tworzenie ciekawych kompozycji kolorystycznych. Dzięki temu możliwe jest także doposażenie się w większą liczbę elementów i zmodyfikowanie zasad samej rozgrywki.

Jak się gra w Tippi Tree?

Na początku rozgrywki gracze wspólnie budują podstawę oraz pień całego drzewa, a następnie dzielą między siebie taką samą ilość listków. Celem gry jest zbudowanie korony drzewa i jak najszybsze pozbycie się swoich klocków.

Można układać je na sobie, łączyć je ze sobą lub zastawiać na przeciwnika skomplikowane pułapki. To właśnie ta ostatnia możliwość nadaje grze największego uroku. Jeśli jeden z graczy strąci liście, to będzie musiał dodać je do swojej puli, oddalając się tym samym od wygranej.

Ze względu na unikalny kształt klocków, z których zbudowane jest drzewo, każda gra jest niepowtarzalna, a proste zasady powodują, że w ciągu kilku minut można rozpocząć rozgrywkę.

Tippi Tree to nie tylko dobra zabawa, ale również praktyczne zdobywanie umiejętności

Żeby w ogóle móc zagrać w Tippi Tree, niezbędne jest wydrukowanie wszystkich składających się na nią elementów. Jest to wspaniała okazja, aby pokazać swojemu dziecku, jak w praktyce wygląda druk 3D i zachęcić je do poznawania tej technologii. Wystarczy, że razem ze swoją pociechą załadujesz pliki STL do slicera i pokażesz, jak obsługiwać drukarkę 3D. Dzieci najlepiej przyswajają wiedzę poprzez zabawę, a Tippi Tree może okazać się idealnym pretekstem do nauki, która w przyszłości przerodzi się w prawdziwą pasję.

Grę możesz zakupić w tym miejscu.