Rozmowy wideo, szczególnie w ostatnim czasie są coraz bardziej popularne. Dostępne narzędzia całkiem nieźle sprawdzają się kiedy chcemy pokazać coś, poprzez udostępnienie ekranu, ale kiedy przychodzi do podzielenia się szybkim szkicem, lub notatką zapisaną na kartce papieru, pojawiają się problemy.

Atmos, jeden użytkowników popularnego serwisu instructables chciał mieć możliwość lepszej demonstrować rzeczy, rysunków i odręcznych notatek na czacie wideo, więc wymyślił ten prosty hack, który każdy bez problemu może zbudować u siebie w domu.

Urządzenie składa się z małego lusterka przymocowanego do klipsa na ubrania, za pomocą elastycznego kawałka drutu. To proste rozwiązanie może być następnie przymocowane do ekranu laptopa, a lusterko dopasowane tak, aby kamerka internetowa mogła objąć biurko i dłonie użytkownika.

Dzięki odpowiedniemu ustawieniu kamery, użytkownik może jednocześnie pokazać swoje biurko i twarz, na podzielonym ekranie. Jest to świetny sposób, aby coś wyjaśnić, tworząc np. szybką odręczną notatkę czy szkic, dając jednocześnie widzom wyraźny obraz twarzy i rąk.

Ten sprytny hack, który może okazać się przydatny dla każdego, kto próbuje pokazać coś na swoim biurku, lub szybko odręcznie coś naszkicować, bez konieczności grzebania w skomplikowanych ustawieniach oprogramowania do wideokonferencji.

Ciekawi jesteśmy, czy macie jakieś swoje ciekawe patenty, które przydają się i ułatwiają pracę zdalną?

Źródło: instructables