Zazwyczaj staramy się przybliżać Wam projekty, które są ciekawe, nietypowe albo mogą w jakiś sposób pomóc albo ułatwić codzienne życie. Ale nie oszukujmy się – większość z nas (jeśli nie wszyscy) zaczynała od drukowania różnego rodzaju figurek. I tak naprawdę, nieważne ile mamy lat, wszyscy wychowaliśmy się na Batmanie, Supermanie czy Wonder Woman.

Już kilka lat temu Warner Bros. nawiązało współpracę z firmą Launzer, aby udostępnić wiele z jej najpopularniejszych figurek w postaci modeli do druku 3D. A teraz podobny pomysł wrócił w nowej odsłonie – Warner Media niedawno ogłosiło partnerstwo ze startupem 3D z Oakland, ToyBox Labs. ToyBox już zresztą kilka lat temu zebrał w kampanii crowdfundingowej 150 000 dolarów na prototyp drukarki 3D na tyle przyjaznej, prostej i stosunkowo niedrogiej, żeby jej opanowanie było dziecinnie proste i umożliwiało drukowanie zabawek 3D w domu. A teraz, dzięki umowie licencyjnej z Warner Bros., dzieci (i jak sądzimy – nie tylko) będą mogły drukować figurki, zabawki czy repliki rekwizytów oparte na postaciach z komiksów DC Comics, Looney Tunes, Cartoon Network, Hanna-Barbera, Seinfeld, Friends, czy klasycznych filmów familijnych, takich jak Elf i The Polar Express.

W ramach pierwszej premiery dostępne zabawki do wydrukowania w 3D będą obejmowały Batmana, Wonder Woman i Supermana, ale także budynek Daily Planet czy Batmobil. Za wszystko będzie można zapłacić wirtualną walutą – Boltami (Bolts), za które niestety trzeba będzie już zapłacić prawdziwymi pieniędzmi. Ceny jednak nie są bardzo wygórowane i Mystery Box z trzema figurkami Justice League będzie kosztował 300 Boltów (czyli 2,28$). Starter pack drukarki 3D kosztuje już jednak 299$.