Z roku na rok coraz więcej słyszymy o druku 3D w mediach a nawet w najbliższym kręgu znajomych. Coś co jeszcze parę lat temu wydawało się czystą fantastyką staje się coraz bardziej powszechne. Oglądając i czytając materiały zawarte m. in. w internecie mogą sprawić wrażenie iż jest to proces praktycznie pozbawiony ludzkiej interwencji. Cóż, nic bardziej mylnego!

Moda na 3D

Dynamiczny rozwój technologiczny druku 3D spowodował zwrócenie uwagi nie tylko opinii publicznej ale przede wszystkim firm i korporacji zajmującymi się najróżniejszymi dziedzinami od mody po, uwaga: gastronomię. Szum wokół tej technologii dał impuls do inwestowania i przystosowywania jej do najróżniejszych komercyjnych działań, od promocji do, co ważniejsze, produkcji. Oczywiście nie może się to odbyć bez odpowiednio wyszkolonego personelu. W efekcie możemy zauważyć dynamiczny przyrost ofert pracy skierowanych do osób posiadających doświadczenie w tej branży. Ta opinię podziela również serwis 3D Printed Jobs. Przedstawiciel tego serwisu, zajmującego się ofertami pracy w tym sektorze, tak skomentował ostatni wzrost tego działu gospodarki: „Coraz więcej firm zdaje sobie sprawę z potrzeby innowacji na rynku. Druk 3D jest świetnym pomysłem na impuls do rozwoju swojej firmy.”

Perspektywa przyszłości

Jedną z pierwszych jaskółek rewolucji zapewnie będzie upowszechnienie się drukarek 3D w biurach. Nie powinniśmy się jednak bać tego, że zastąpią one nas w naszym miejscu pracy. Wręcz przeciwnie, zapewnią dodatkowe miejsca pracy na rynku. A nawet jeśli w przyszłości technologia pójdzie na tyle do przodu, że będzie to praktycznie w pełni automatyczny proces, bądźmy dobrej myśli. Do tego czasu naukowcy na pewno wynajdą nowe technologie które „zapełnią” dziurę powstałą w wyniku automatyzacji produkcji, dając nowe miejsca pracy. Świat idzie do przodu a my, jako pracownicy, powinniśmy zrobić to samo.

Jesteś zainteresowany pracą w branży 3D? Zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi ogłoszeniami w dziale „Oferty pracy” na naszej stronie internetowej.

Źródło: siliconrepublic.com / Foto: Creative Tools / Flickr (CC)