Od jakiegoś czasu tradycyjna telewizja traci oglądalność na rzecz portali VOD. W znaczący sposób zmienia się także forma internetowych poradników i news’ów. Spora część z nich tworzona jest już nie w formie pisanej (lub nie tylko), ale jako filmy, które publikowane są na najpopularniejszej platformie jaką jest YouTube. 

Prezentowany dzisiaj projekt może wydawać się nieszczególnie zaskakującym ani innowacyjnym. Jednak forma jego wykonania i udostępniony przez autora poradnik zasługują na najwyższą pochwałę. Autor, występujący pod pseudonimem Gyro, opublikował na Instructables wszystkie pliki niezbędne do zbudowania pilota, umożliwiającego nam kontrolowanie oglądanego filmu na YouTube. Dodatkowo, stworzył on prosty program, który daje nam możliwość zaprogramowania własnego profilu, w którym pod przyciski przypiszemy różne skróty klawiszowe lub makra. W ten sposób uzyskujemy urządzenie podobne do omawianego wcześniej MaxMixa, jednak bezprzewodowe i ze znacznie większą ilością programowalnych klawiszy.

Niektórych może przerazić skomplikowanie projektu. Jednak autor zadbał by na stronie znalazły się wszystkie pliki (w tym gerber’y, których produkcję można zlecić firmom zajmującym się ich drukowaniem) oraz dokładny opis, znacząco ułatwiający złożenie gotowego pilota. 

Więc jeżeli posiadacie stację hotair i zdolności w lutowaniu układów SMD, to nic nie stoi na przeszkodzie by spróbować swoich zdolności z tym projektem.