Wśród opisywanych przez nas projektów zdarzają się też takie skierowane głównie do osób z niepełnosprawnościami. Chociażby takie, jak drukowane tanie zamienniki drogich protez czy trójwymiarowe replik rzeźb umożliwiające ich poznanie osobom niewidzącym i niedowidzącym. Tworząc tego typu artykuły staramy się pokazać, że w większości nie są to projekty ogromnych firm technologicznych, a garażowych zapaleńców, których pasja i chęć pomagania umożliwia poprawę jakości życia wielu tysięcy ludzi. I bardzo możliwe, że kolejnym takim projektem będą okulary zaprojektowane przez Tommyego Sullivana. 

Po tym gdy jego znajomy stracił zdolność widzenia w jednym oku, Tommy by ułatwić mu przemieszczanie się zaprojektował dla niego nakładkę na okulary. Podobnie jak czujniki w aucie, daje ona znać wibracjami jak daleko znajdują się wykrywane przez nią obiekty. W ten sposób osoba o ograniczonym widzeniu peryferialnym może uniknąć zderzenia z chociażby  przechodzącymi obok ludźmi. Projekt okazał się strzałem w dziesiątkę i został dość rozlegle opisany na  portalu Instructables.

Równocześnie zachęciło to autora do stworzenia nowego projektu, który miałby pomóc w orientacji przestrzennej osobom niewidzącym. W ten sposób powstał projekt okularów złożonych z czujników odległości oraz silnika wibracyjnego. Kiedy osoba nosząca takie okulary będzie poruszać głową, silnik natężeniem wibracji będzie dawał znać jak daleko znajdują się wszystkie “oglądane” obiekty, co ma umożliwić stworzenie internarnej wizualizacji przestrzeni. Autor zaznacza, że po zakończeniu etapu projektowania udostępni swój wynalazek w licencji Open Source umożliwiając w ten sposób innych ludziom ulepszanie i dostosowywanie swojego projektu do ich potrzeb.