Użytkownik portalu Hackaday stworzył bibliotekę Arduino do drukowania tekstu i grafik na drukarkach termicznych BLE (Bluetooth Low Energy)

W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się drukarki termiczne. Są to często bardzo małe urządzenia, które przy użyciu matrycy igieł drukują na papierze termicznym przesłane na nie teksty lub grafiki. Z tą technologią każdy z nas ma styczność niemal na co dzień, ponieważ jest ona powszechnie wykorzystywana przy drukowaniu rachunków w sklepach. Jej największą zaletą jest niski koszt samych urządzeń oraz bardzo niskie koszty użytkowania, które ograniczają się głównie do zakupu nowych rolek papieru. Sprawia to, że jest to świetne urządzenie do wykorzystania w wielu projektach DIY. 

Dotychczas największym ograniczeniem takich urządzeń była potrzeba korzystania z autorskich aplikacji producentów. Jednak dzięki jednemu z użytkowników portalu Hackaday, Larryemu Banksowi, możliwe jest podłączenie ich do popularnego mikrokontrolera Arduino. Nie poprzestał on jednak jedynie na udostępnieniu wspomnianej paczki, a dodatkowo stworzył aplikację Print2BLE umożliwiającą przesyłanie zdjęć bezpośrednio z komputera Mac do drukarki za pomocą BLE. Wystarczy jedynie przeciągnąć zdjęcie do okna aplikacji, a następnie zatwierdzić podgląd. 

Oczywiście ta technologia ma swoje wady, chociażby blaknięcie wydruków z czasem. Jednak tak niski koszt wydrukowania zdjęcia sprawia, że urządzenie może służyć na przykład do zapisywania notatek dla innych członków rodziny.