Istnieje wiele gatunków gier, które z czasem przepadły w dziejach historii. Jednym z nich są on rail shooters powszechnie nazywane kiedyś “strzelankami” (tak samo jak FPS’y). Był to bardzo popularny gatunek gier w salonach arcade, ale  także w domach gdzie zagrywaliśmy się chociażby w klasyczny Duck Hunt na NES’ie, choć w przypadku naszego kraju powinienem raczej powiedzieć – Pegasusie. Niestety, wraz ze zmianą technologii wyświetlaczy większość urządzeń potrzebnych do grania w tego typu gry po prostu przestało działać. Jeżeli ktoś chciałby zagrać w takie klasyki musi pogodzić się z trzymaniem w domu telewizorów CRT, które do kompaktowych nie należą. 

Na szczęście rynek nie lubi pustki, dlatego stosunkowo niedawno zaczęły pojawiać się zestawy umożliwiające tworzenie własnych pistoletów działających ze współczesnymi wyświetlaczami. Jednym z nich jest prezentowany dzisiaj projekt, w którym autorka stworzyła własne kontrolery do wcześniej wspomnianych “strzelanek”. Wykorzystała do tego powszechnie dostępny i stosunkowo tani model pistoletu na pianki Nerf oraz drukowane elementy. Oczywiście całość wymagała całkiem sporo modyfikacji by działać w sposób umożliwiający granie. Jednak stworzony przez autorkę poradnik bardzo dokładnie opisuje każdą z nich, sprawiając, że złożenie samemu takiej zabawki będzie niezwykle proste.

Muszę przyznać, że efekt końcowy jest niesamowity nie tylko pod względem wyglądu, ale także działania. Aż ciężko uwierzyć, że jest to projekt hobbystyczny, a nie komercyjnie dostępny produkt.