Najlepsze książki, filmy i blogi o druku 3D to wpis, który na Materialination będziemy systematycznie odświeżać, tak aby przedstawione w nim treści były aktualne i mogły Was inspirować. Wpis nie ma na celu przedstawienie wszystkich pozycji związanych z drukiem 3D, ale tych które możemy i chcemy Wam rekomendować

Od czego się zaczęło?

W 2013 roku stworzyliśmy krótką prezentację, gdzie zebraliśmy większość ważnych linków związanych z drukiem 3D:

Od czasu publikacji prezentacja została obejrzana ponad 3500 razy, a dziś jej zawartość jest już mocno nieaktualna. Postanowiliśmy zmienić formułę i nie wrzucać wszystkich informacji z prezentacji jednego worka. Podzielimy je na kilka wpisów, które będziemy systematycznie odświeżać i dodawać kolejne linki i informacje o nowościach.

Dziś zaczynamy z otwarciem listy książek, filmów i blogów o druku 3D przedstawiając po 1 pozycji z każdej grupy. W planach mamy już kolejne pozycje, ale z publikacją chcemy poczekać również na Wasze wskazania. Pamiętajcie, że komentarze pod tym wpisem są do Waszej dyspozycji.

Książki, filmy i blogi o druku 3D

W tym wpisie skupiamy się na książkach, filmach i blogach związanych z drukiem 3D. Informacje o wydarzeniach, narzędziach, oprogramowaniu i produktach będą pojawiać się w osobnych wpisach. Bardzo zależy na Waszych poleceniach. Jeśli spotkanie się z ciekawą książką, filmem lub bogiem o druku 3D, koniecznie podzielcie się tą informacją w komentarzach.  Naszą listę będziemy poszerzać o kolejne pozycje, rekomendowane przez całą społeczność Materialination.

Książki o druku 3D

1. Makers – The New Industrial Revolution by Chris Anderson

Inspirująca książka Chris Andersona pojawiła się już w naszej pierwszej prezentacji „All you should know about 3D Printing” i nadal uważamy ją jako pozycję must read. Ciekawe spojrzenie byłego redaktora naczelnego magazyny Wired na temat nowej rewolucji przemysłowej to nie tylko duża dawka inspiracji ale również przedstawienie ciekawej wizji. Książka została wydana w 2012 roku. Czy opisana tam rzeczywistość okazuje się prawdziwa w 2016? Na pewno warto to sprawdzić. Książkę możecie zamówić na Amazonie: Makers: The New Industrial Revolution

Filmy o druku 3D

1. Pint the Legend

Film „Print The Legend” to fascynująca opowieść o początkach firm Makerbot i Formlabs, druku 3D, open source community, hakerach ale również biznesie, trudnych decyzjach, pozwach sądowych i pieniądzach. Film został wydany przez Netflix i na pewno warto założyć tam konto (pierwszy, testowy miesiąc jest darmowy) choćby po to, żeby obejrzeć ten film. Na nas zrobił bardzo duże wrażenie.

Link do filmu na Netflixie: https://www.netflix.com/title/80005444

Blogi o druku 3D

1. 3Ders.org

3ders logo

3Ders.org zdecydowanie nie jest najładniejszym blogiem o druku 3D. Z całą pewnością jest jednak największym i powołują się na niego niemal wszystkie inne portale związane z drukiem 3D. Często bywa tak, że jeśli czytacie jakiś news związany z drukiem 3D, to jego autor dowiedział się o nim właśnie z 3ders 🙂 Obowiązkowa pozycja dla wszystkich chcących wiedzieć co piszczy w branży druku 3D.

Mamy nadzieję, żę nowa seria przypadnie Wam do gustu i będziecie dzielić się  z nami swoimi odkryciami, tak żeby o najlepszych książkach, filmach i blogach o druku 3D dowiedziało się jak najwięcej osób. Czekamy na Wasze sugestie!