Kuchnia japońska od wielu lat ceniona jest za jej dobroczynny wpływ na ludzkie zdrowie oraz wspaniałe walory smakowe. Dzisiaj zaproponujemy wam ją w postaci druku 3D doprawionego nutką kodu DNA.

Takiej technologii chyba nikt się nie spodziewał

Sushi Singularity to jedna z najnowszych propozycji na kulinarnej mapie Tokio. Restauracja specjalizuje się w oferowaniu swoim klientom dań idealnie dostosowanych do ich profilu genetycznego. W jaki sposób potrawy są dopasowane do podniebień gości? Przed dokonaniem rezerwacji osoba proszona jest o dostarczenie restauracji swojej biologicznej próbki. Może nią być wymaz z jamy ustnej, który służy do badania DNA. To właśnie w oparciu o nasz kod genetyczny dobierane są składniki oraz rodzaj sushi, który będziemy mogli następnie zamówić.

Po co zatem tyle zachodu – przecież można zamówić to samo, co jemy zazwyczaj. Otóż, jak się okazuje, każdy organizm potrzebuje różnych ilości witamin i minerałów. Tylko zapewnienie ich optymalnej dawki gwarantuje dobre trawienie i przyswajanie pokarmu. To właśnie ta idea przyświecała twórcom Sushi Singularity. Zapewniają oni też swoich klientów o właściwościach prozdrowotnych tak przyrządzanego jedzenia. Według nich nie będzie ono powodowało żadnych alergii, zgagi ani niestrawności.

No dobrze, ale co to za przyjemność jeść tylko jedną potrawę w kółko? I na tym polu Sushi Singularity odpowiednio przemyślało sprawę. Po dostarczeniu kucharzowi swojej próbki genetycznej następuje opracowanie specjalnego profilu biologicznego gościa. W oparciu o jego analizę tworzone jest menu, w którym znajdziemy szereg różnego rodzaju propozycji kulinarnych.

Nie tylko personalizacja potraw jest innowacyjna

Po wybraniu interesującej nas pozycji z menu Sushi Singularity składamy jak w każdej klasycznej restauracji zamówienie. Nieco inaczej wygląda natomiast samo przyrządzanie potrawy. Jest ona drukowana w specjalnej drukarce. Maszyna drukuje przy pomocy całkowicie jadalnych materiałów szkielet potrawy, a następnie wypełnia go. Nie jest to jednak koniec przyrządzania sushi. Nad końcowym efektem zawsze ostatnie słowo ma do powiedzenia mistrz kuchni. Przy pomocy tradycyjnych technik odpowiednio doprawia potrawę i podaje ją klientowi.