Wszyscy kojarzymy markę Airbus raczej z produkcji gigantycznych maszyn latających po niebie, aniżeli motocykli. A jednak, Airbus jest pierwszą na świecie firmą, która zaprojektowała, a następnie wydrukowała motocykl na drukach 3D. Teraz możesz go kupić nawet i ty!

Jak podaje Associated Press, elektryczny motocykl Light Rider z fabryki APWorks (grupy Airbus) został zaprezentowany w ubiegłym tygodniu. Maszyna ociąga prędkość maksymalną ok. 80 km/h, rozpędza się do 45km/h w ciągu 3 sekund, a na jednym cyklu ładowania baterii przejechać niestety nie więcej niż 60km. Najbardziej zaskakującym autem Light Ridera jest jego waga, która wynosi zaledwie 35kg! To zdecydowanie dużo mniej niż większość motocykli jeżdżących po naszych drogach.

7

6

1

8

3

Konstrukcja motocykla została zaprojektowana z myślą o aerodynamice pojazdu oraz komfortem podróżowania, i wydrukowana z materiału o nazwie Scalmalloy®, materiału używanego w przemyśle lotniczym, który gwarantuje wytrzymałość tytanu.

Niestety nie od dziś wiadomo, że rzeczy niecodzienne i innowacyjne nie należą do najtańszych. Tak samo jest w przypadku tego pojazdu – jego koszt to 50 tys. euro, czyli ok. 220 tys. złotych. W tej kwocie można kupić porządne auto, ale jeśli macie pod ręką 50k euro i chcecie należeć do elitarnej grupy 50 posiadaczy tego motocykla na całym świecie to APWorks przyjmuje zgłoszenia na zamówienia za pomocą swojej strony internetowej.

Źródło, fotografie i wideo: lightrider.apworks.de