Wszyscy kojarzymy markę Airbus raczej z produkcji gigantycznych maszyn latających po niebie, aniżeli motocykli. A jednak, Airbus jest pierwszą na świecie firmą, która zaprojektowała, a następnie wydrukowała motocykl na drukach 3D. Teraz możesz go kupić nawet i ty!

Jak podaje Associated Press, elektryczny motocykl Light Rider z fabryki APWorks (grupy Airbus) został zaprezentowany w ubiegłym tygodniu. Maszyna ociąga prędkość maksymalną ok. 80 km/h, rozpędza się do 45km/h w ciągu 3 sekund, a na jednym cyklu ładowania baterii przejechać niestety nie więcej niż 60km. Najbardziej zaskakującym autem Light Ridera jest jego waga, która wynosi zaledwie 35kg! To zdecydowanie dużo mniej niż większość motocykli jeżdżących po naszych drogach.

7

6

1

8

3

Konstrukcja motocykla została zaprojektowana z myślą o aerodynamice pojazdu oraz komfortem podróżowania, i wydrukowana z materiału o nazwie Scalmalloy®, materiału używanego w przemyśle lotniczym, który gwarantuje wytrzymałość tytanu.

Niestety nie od dziś wiadomo, że rzeczy niecodzienne i innowacyjne nie należą do najtańszych. Tak samo jest w przypadku tego pojazdu – jego koszt to 50 tys. euro, czyli ok. 220 tys. złotych. W tej kwocie można kupić porządne auto, ale jeśli macie pod ręką 50k euro i chcecie należeć do elitarnej grupy 50 posiadaczy tego motocykla na całym świecie to APWorks przyjmuje zgłoszenia na zamówienia za pomocą swojej strony internetowej.

Źródło, fotografie i wideo: lightrider.apworks.de

Sprawdź również

24 listopada 2019

Krótka Historia Materialination

Wszystko zaczęło się od społeczności Materialination działa na rynku od 2012 roku. Od samego początku zależało…

21 stycznia 2020

Tworzenie rzeźb w programach 3d

Inspiracją dla tego wpisu był post, który na jednej z grup na Facebooku zamieścił Anton, który…

24 września 2018

Konferencja dla branży druku 3D

Już 17 października w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie odbędzie się największa konferencja dla branży druku 3D…

Logo

Miejsce dla wszystkich chcących tworzyć biznes związany z drukiem 3D, hardware i IoT.

Kategorie


 • Drukarki 3D
 • Filemanty
 • Akcesoria
 • Usługi
 • Współpraca

Kontakt


 • Materialination Group Sp. z o.o.
  Edmunda Wasilewskiego 20/1
  30-305 Kraków
  NIP: 6751505353 KRS: 0000519096
 • kontakt@materialination.com
 • +48 512 188 715