W trakcie pandemii wielu z nas spędza cały dzień, lub sporą jego część, w domu. Sprawia to, że do łask wracają dawno zapomniane metody relaksu takie jak puzzle, domowa joga czy medytacja. Sam medytacją interesowałem się od dawna, jednak nigdy nie udało mi się wyćwiczyć rutyny codziennego medytowania. A co za tym idzie, nigdy nie nauczyłem się w pełni kontrolować swojego oddechu, co stanowi podstawę medytacji. Obecnie istnieje wiele aplikacji, które mają ułatwić naukę, jednak samo trzymanie telefonu przy sobie zazwyczaj niezwykle rozprasza. 

Jednak łącząc LED’y, Arduino i parę łatwo dostępnych elementów elektronicznych możemy zbudować małą lampkę, która stanie się naszym nauczycielem medytacji. Podążając za instrukcjami opublikowanymi na Instructables, każdy początkujący majsterkowicz bez problemu zbuduje własną lampę, która pomoże chociażby w nauce medytacji 4-7-8. Metoda ta polega na wdechu przez 4 sekundy, wstrzymaniu oddechu przez 7 sekund i wydechu przez 8 sekund. Samo to ćwiczenie jest początkowo niezwykle trudne bez zewnętrznej pomocy lub wprawy. 

Dodatkowo, klosz swojej lampki wykonałem wykorzystując model księżyca, który wygląda całkiem estetycznie, kiedy nie pomaga mi w medytacji.