Ochraniacze szczęki to nieodłączny element sztuk walki oraz sportów, w których dochodzi do bezpośredniego kontaktu pomiędzy zawodnikami. Rola, jaką pełni mouthguard, to nie tylko ochrona zębów, lecz również ograniczanie ryzyka wystąpienia wstrząsu mózgu u zawodników. Niestety, każdy, kto kiedykolwiek miał okazję używać ochraniacza szczęki, wie, jak ciężko jest odpowiednio dopasować go do anatomii swojego uzębienia. W tym mozolnym zadaniu może jednak pomóc technologia firmy 3Dmouthguard.

Idealne spasowanie „szczęki”

Rozwiązanie 3Dmouthguard polega na przeprowadzeniu skanu 3D szczęki zawodnika. Pozwala to uzyskać kompletny model uzębienia wraz z kształtem dziąseł i zgryzem, który następnie posłuży do produkcji ochraniaczy. Dzięki temu gotowy mouthguard będzie doskonale trzymał się zębów nawet podczas najbardziej zaciętej rozgrywki lub pojedynku.

Równie dobrze wypada także sama kwestia skanowania szczęki – zawodnik może wykonać model swojego uzębienia podczas pojedynczej wizyty w dobrze wyposażonym gabinecie dentystycznym. Co więcej, dzięki postępowi w dziedzinie mobilnych skanerów 3D, możliwe jest również, by pomiary szczęk zorganizować w siedzibie klubu i jednorazowo wykonać modele dla wszystkich zawodników.

Wydrukowanie pojedynczej szczęki to tylko 45 minut

Zdecydowanie największą zaletą rozwiązania 3Dmouthguard jest czas produkcji spersonalizowanych ochraniaczy szczęki. Firma chwali się, że wydrukowanie w 3D pojedynczego mouthguarda zajmuje zaledwie 45 minut. Gwarantuje to niezwykle szybki czas realizacji nawet największych zamówień.

Ochraniacze powstają ze specjalnego filamentu, który spełnia wszystkie wymagane normy bezpieczeństwa i wytrzymuje temperatury dochodzące do 130°C. Ułatwia to utrzymanie go w idealnej czystości, ponieważ w celu zdezynfekowania go wystarczy wrzucić go do wrzącej wody.