Jest nam niezwykle miło zaprosić Was na konferencję Printed Health, która odbędzie się 9 kwietnia w auli krakowskiej ASP. Materialination objęło konferencje patronatem. bilety do kupienia tutaj.

Konferencja Printed Health

Druk przestrzenny jest niesamowicie elastyczną i stosunkowo tanią techniką. Zastosowanie nowych metod, o niedostępnych dotąd właściwościach, pozwala na tworzenie spersonalizowanych urządzeń i sprzętów dopasowanych do potrzeb konkretnego pacjenta lub użytkownika. Zdrowie i medycyna, to temat który prędzej czy później dotyka każdego z nas i jednocześnie, jest to obszar o niesamowitym potencjale biznesowym.

Obecnie coraz częściej słyszy się o spersonalizowanych protezach rąk, prototypach czaszki niezbędnych do wykonania skomplikowanych przeszczepów twarzy czy drukowanych na miarę ortopedycznych wkładek do butów. A to dopiero początek!

„Printed Health to społeczność mająca na celu integrację środowiska zainteresowanego wykorzystaniem druku 3D w medycynie i wprowadzaniu tak powstałych innowacji na rynek” – mówi mgr farm. Justyna Skowyra, współtwórca PH. „Planujemy organizację spotkań, konferencji i targów a docelowo stworzenie centrum, gdzie pomysłodawcy będą mogli wspólnie pracować i wymieniać się doświadczeniami”.

„Naszym celem jest umożliwienie ludziom z różnych środowisk spotkanie się, dyskusję i stworzenie wspólnych projektów. Ze względu na swoją specyfikę, zagadnienia medyczne wymagają specjalistycznej wiedzy o organizmie ludzkim i wielu procesach medycznych. Łącząc ekspertów od zdrowia ze specjalistami od druku przestrzennego, projektowania oraz przedsiębiorcami jesteśmy w stanie umożliwić tworzenie projektów mogących znaleźć zastosowanie na rynku. Wierzymy, że dzięki takim interdyscyplinarnym zespołom nowe wynalazki mogą opuścić laboratoria i pracownie i zagościć w domach pacjentów ich potrzebujących” – wyjaśnia mgr farm. Effiom Uman-Ntuk, drugi pomysłodawca PH.

Już 9 kwietnia w Krakowie odbędzie się największe wydarzenie, będące swoistym kompendium wiedzy o druku medycznym – Printed Health: wstęp do druku 3D w medycynie. „Konferencję polecamy wszystkim tym, którzy chcieliby wprowadzać na rynek, bądź tworzyć nowe rozwiązania w dziedzinie szeroko pojętej medycyny. W Polsce rodzi się coraz więcej pomysłów, a możliwości jest ogrom. PH to wydarzenie dla wszystkich, którzy myślą o zaistnieniu na medycznym rynku druku 3D.”

Wiecej informacji o wydarzeniu i rejestracja na konferencje.printedhealth.com oraz fb.com/printedhealth