W Materialination często współpracujemy ze studentami uczelni artystycznych drukując dla nich modele 3D i prototypy. Są to najczęściej prace semestralne i dyplomowe. Zobaczcie fantastyczny projekt dyplomowy wydrukowany  dla Danit Peleg – studentki która na drukarce 3D wydrukowała całą kolekcję ubrań!

Co ciekawe, Danit przed przystąpieniem do realizacji swojego pomysłu, nie miała do czynienia z drukiem 3D. Projekt, który przygotowała, to praca dyplomowa na Uniwersytecie Shnekar w Izraelu.

moda z drukarki 3D

W wypowiedzi dla portalu Mashable studentka przyznaje, że cały projekt był swego rodzaju wyzwaniem: „chciałam sprawdzić czy na domowej drukarce 3D można wydrukować całą kolekcję ubrań?. Dobierając materiały chciałam być również niezależna od produktów, które dostępne są w sklepach”

W całym projekcie dość sporo czasu zajął wybór odpowiedniego filamentu, którego tekstura najlepiej będzie pasowała do pomysłu autorki. Finalnie wydruki powstały z Filaflex-u i zostały wydrukowane na drukarce Witbox. W realizacje projektu zaangażowała się również lokalna społeczność zainteresowana drukiem 3D.

Wszystkie projekty zostały najpierw naszkicowane ręcznie, a modele wykonane w Blenderze – popularnym programie do modelowania 3D.

Blender program do modelowania 3D

Druk każdej części z kolekcji zajmował ok 400 godzin (17 dni) a cała kolekcja została wydrukowana w 2000 godzin!

Autorka ma zamiar nadal eksperymentować z wykorzystaniem druku 3D w modzie: „Wierzę, że technologia pomoże w demokratyzacji mody i zapewni projektantom większą swobodę” Danit pisze na swojej stronie internetowej.

Koniecznie zobaczcie filmik, w którym Danit opowiada o swoim inspirującym projekcie:

źródło i zdjęcia: mashavle.com i danitpelag.com