Chyba każdy, kto zajmuje się DIY, z czasem zauważa, że ilość sprzętu do majsterkowania rośnie nieproporcjonalnie do tego jak często z niego korzystamy. Choć sam jestem raczej zwolennikiem minimalizmu jeżeli chodzi o ilość sprzętu, to jednak są urządzenia bez których bardzo ciężko jest się obejść. A jednym z nich jest lutownica elektryczna z regulacją temperatury. Oczywiście na rynku dostępne są tanie lutownice, jednak z doświadczenia wiem, że nie są one szczególnie trwałe. Więc jeśli nie możemy w danej chwili wydać zbyt wiele pieniędzy na dobry sprzęt, może da się go zbudować samemu?

O dziwo jest to niezwykle proste! Wykorzystując stosunkowo pospolite komponenty jesteśmy w stanie zbudować swoją lutownicę za około 30-40 zł. Dodatkowo dzięki bardzo dokładnemu poradnikowi wszystko staje się już dziecinnie proste. Autor poradnika zamieścił również film na YouTube, który może być bardzo pomocny, jeżeli któryś z etapów będzie dla nas problemem.

Gotowa lutownica wygląda estetycznie, a dodatkowo jest wyjątkowo mała i mobilna, przez co może być świetnym rozwiązaniem, jeżeli chcemy naprawić coś poza naszym warsztatem.