Pamiętacie historię Pana Leopolda, który odwiedził nas kilka tygodniu temu? Okazuje się, że temat jest rozwojowy i udało się nam naprawić kolejną suszarkę na pranie. Zobaczcie jak szybko i łatwo można dokonać takiej naprawy z drukarką 3D. 

Autorem tekstu i zdjęć jest Krzysiek, który odbywa w Materialination praktyki

Z powodu wielkie tragedii jaką jest uszkodzenie sprzętu domowego pod nieobecność rodziców, życie zmusiło mnie aby spróbować zaprojektować i w jakiś sposób wykonać części zamienne do suszarki na ubrania. Bardzo pomocnym narzędziem w tym dla mnie jako laika w grafice okazał się program TINKERCAD, z którym miałem styczność na jednym ze spotkań organizowanych przez Materialination.

Po zaprojektowaniu modeli jako metodę wykonania wybrałem wydrukowanie na drukarce 3D. Wcelu wydruku udałem się do Materialination gdzie po 25 minutach miałem produkt gotowy do odebrania i zamontowania w domu. Uchwyty spisały się fantastycznie i spełniły swoje zadanie.

Konstrukcja jest duża bardziej wytrzymała niż oryginalne elementy, według założeń powinny też służyć dużo dłużej niż oryginalne.