Postacie z gier wideo od wielu lat trafiają do sprzedaży detalicznej w formie kolekcjonerskich figurek, koszulek, gadżetów, a w ostatnich latach nawet jako funko pop. Pozwala to najbardziej oddanym fanom wyrazić swoją sympatię do marki i jednocześnie przyozdobić swoje biurko. Jednak w takich produktach zawsze brakowało możliwości ich spersonalizowania i sprawienia, by stały się niepowtarzalne. Taką też potrzebę zauważył gigant branży gier – Ubisoft, który wraz z firmą Mixed Dimensions postanowił zaoferować innowacyjną możliwość pełnej customizacji wszystkich figurek z gry For Honor.

Z Mixed Dimensions zmienisz kolor, uzbrojenie, a nawet kształt swoich ulubionych postaci!

Usługa proponowana przez oficjalny sklep Ubisoft polega na możliwości praktycznie dowolnej konfiguracji postaci wojowników, którymi możemy sterować, grając w For Honor. Pozwala to „ożywić” swoją ulubioną postać i sprawić, by w rzeczywistości prezentowała się tak samo, jak na ekranie monitora.

Gracze mają do wyboru aż 5 bohaterów z każdej grywalnej frakcji. Każdą z figurek można ustawić w trzech pozach – prezentującej broń, zadającej cios oraz wykonującej unik. Oprócz tego możemy zmienić dzierżone oręże, jego rękojeść, a także hełm i pancerz noszony przez wojownika. Dodatkowo można również zmienić kolor wyposażenia żołdaka oraz przyozdobić jego zbroję finezyjnymi ornamentami.

Na samym końcu, gdy już odtworzymy naszego bohatera, którym wygraliśmy setki bitew online, możemy ustawić go na piedestale, na którym będzie widniała tabliczka z jego przydomkiem lub cytat. Oczywiście, figurkę może zamówić każdy – nawet osoby, które nigdy nie miały okazji zagrać w For Honor. A jak to wszystko jest możliwe?

Niezwykle dokładny druk 3D w pełnym kolorze

Wszystkie figurki produkowane przez Mixed Dimensions powstają na nowoczesnych drukarkach 3D firmy Mimaki. Sprzęt ten umożliwia drukowanie elementów i jednoczesne barwienie ich w palecie 10 milionów kolorów. Wszystkie wydruki powstają ze specjalnej żywicy utwardzanej światłem ultrafioletowym.

„Ja i cały nasz zespół jesteśmy wielkimi fanami gry. Customizer [program do personalizowania figurek] został stworzony dla fanów przez fanów. Nie możemy się doczekać, gdy gracze będą mogli wziąć w swoje ręce te piękne figurki!” – podkreśla Zuhair Abdul-Hadi, pełniący rolę dyrektora kreatywnego w Mixed Dimensions.