HRE Wheels to jedna z najbardziej kultowych marek w świecie tuningu samochodowego. Jej flagowym produktem są aluminiowe felgi, których wygląd pozwala wydobyć i podkreślić piękno każdego auta, bez względu na jego wiek czy linię nadwozia. Jednak sam wygląd to nie wszystko – HRE od zawsze stawiało na wdrażanie innowacji i ciągłe usprawnianie swoich produktów. Efektem tej filozofii jest HRE3D+, czyli pierwsza na świecie felga wydrukowana w technologii 3D.

Koła jakości premium dla każdego fanatyka motoryzacji

Firma HRE Wheels ma w swojej ofercie bardzo szeroką gamę produktów skierowaną głównie do fanów samochodowego tuningu oraz kierowców wyścigowych, którym zależy na produktach najwyższej jakości.

HRE produkuje także alufelgi o nieco bardziej stonowanym designie, który pozwala wydobyć urok klasycznych samochodów. Skorzystał z tego sam Robert Downey Jr (aktor grający komiksowego Iron Man’a) podczas budowy swojego samochodu marzeń – BMW E9 3.0 CS z 1974 roku. Wyposażył on swój pojazd w koła HRE C109, która nadają mu prawdziwie wyszukanego charakteru.

BMW Iron Man’a

Branżowa rewolucja

HRE ciągle stara się, by jej felgi były lepsze, lżejsze i jednocześnie wytrzymalsze niż produkty konkurencji. To właśnie dlatego przedsiębiorstwo postanowiło zrobić to, czego nie zrobiła żadna inna firma w tej branży – sięgnąć po technologię druku 3D.

HRE3D+ pierwszej generacji

Rezultatem tego eksperymentu jest koncepcyjna felga HRE3D+ wydrukowana z tytanu w technologii DMLM. To ogromny przeskok technologiczny – obecnie najlepsze dostępne na rynku obręcze powstają głównie poprzez kucie ultralekkich stopów metali (głównie aluminium i tytanu). Jednak proces wykuwania kół posiada wiele ograniczeń technologicznych i jest bardzo drogi.

HRE3D+ drugiej generacji

To właśnie dlatego HRE3D+ jest tak ciekawym projektem – dzięki współpracy HRE z firmą GE Additive udało się wyprodukować felgę, która praktycznie nie ma sobie równych. Jest lżejsza od swojej konkurencji, a struktura jej szprych posiada geometrię, której osiągnięcie tradycyjnymi metodami zwyczajnie nie byłoby możliwe.

Elementy składowe HRE3D+

Pomimo swoich zalet HRE3D+ to wciąż projekt koncepcyjny, który nie trafił jeszcze do masowej produkcji. HRE Wheels wraz z GE Additive nadal pracują nad jego rozwojem oraz wprowadzaniem do niego kolejnych usprawnień.