Przeniesienie układu z płytki prototypowej na PCB to naturalna droga ewolucji każdego projektu. Istnieje wiele sposobów wykonania takiej płytki, a każda z nich ma swoje wady i zalety. Oczywiście, można zamówić takie płytki w specjalistycznych firmach, jednak jest to kosztowne, a po otrzymaniu gotowego produktu może okazać się, że w oryginalnym projekcie był jakiś głupi błąd. Dlatego na początku najlepiej jest wykonać ją samemu. 

Wielu domowych majsterkowiczów od lat kradnie domowe żelazka by wykorzystywać metodę termotransferu. Jest ona jednak dość zawodna i wymaga od nas posiadania drukarki laserowej oraz papieru kredowego. Jeżeli jednak posiadacie drukarkę żywicową, to jest dużo prostsza alternatywa, zaprezentowana przez Peterthinking na jego Instructable.

Cała metoda polega na położeniu dociętego kawałka płytki bazowej na kropli nie spolimeryzowanej żywicy w VAT’cie. Następnie całość przygniatamy platformą drukarki i uruchamiany przygotowany wcześniej plik modelu. Po naświetleniu żywicy, płytkę należy delikatnie przetrzeć i przenieść do roztworu wytrawiającego np. chlorku żelaza lub kwasu azotowego. Po wszystkim pozostaje nam przepłukanie gotowej płytki, usunięcie warstwy żywicy i wykonanie nawierceń, jeżeli takowe są potrzebne. 

Na koniec autor projektu, wykonał również ramkę, która pozwala układać płytkę w tym samym miejscu by móc wykorzystać wcześniej opisany proces to tworzenia solder maski na gotowych płytkach PCB.