W dobie Covid-19, gdzie kontakty międzyludzkie ograniczane są do minimum, technologia druku 3D znajduje bardzo wiele zastosowań. Wielokrotnie słyszeliśmy o możliwości drukowania sprzętu medycznego, czy nawet całych protez kończyn. Jednak druk 3D znajduje zastosowanie nawet w bardzo błahych problemach dnia codziennego. Ciekawe rozwiązanie zostało zaprezentowane przez firmę Materialise współpracującą z Ditto. Ditto jest to strona, dzięki której możemy dobrać odpowiednie dla siebie oprawki okularów, a nawet je “przymierzyć” po zeskanowaniu swojej twarzy. 

Po zeskanowaniu twarzy i podaniu jej wymiarów możemy śmiało przystąpić do cyfrowego “mierzenia” nowych okularów. Jeżeli jakieś oprawki nam się spodobają, możemy wykonać zdjęcie aby skonsultować się z bliskimi. Po dokonaniu wyboru, oprawki w konkretnym rozmiarze zostaną wydrukowane i przesłane na nasz adres zamieszkania. 

Obecnie usługa ta dostępna jest jedynie w USA, jednak jeśli odniesie sukces, bardzo prawdopodobne, że tak będzie wyglądać przyszłość wybierania nowych okularów.  

Źródło: Ditto