Do końca października zostało już jedynie kilka dni. W Polsce czas ten kojarzony jest głównie z dniem zmarłych obchodzonym pierwszego dnia listopada. Jednak od wielu lat dzień przed tym smutnym świętem ludzie bawią się na imprezach o tematyce Halloween. Podstawowymi znakami rozpoznawczymi takich zabaw są lampiony wykonane z dyni, duchy, nietoperze i inne maszkary. Dzisiaj chcielibyśmy przedstawić wam parę ozdób w klimacie grozy, które możecie wykonać sami wykorzystując do tego celu drukarkę 3D. 

Świecące przywieszki

Jakiś czas temu opublikowaliśmy na łamach naszego portalu artykuł o nurcie nazywanym circuit sculpture. Polega on na tworzeniu estetycznych układów z wykorzystaniem na przykład cienkich mosiężnych drutów. Metodę tę można wykorzystać do przygotowania między innymi świecących ozdób lub przywieszek, które na pewno ucieszą każdego naszego gościa. Na stronie projektu znajdują się wzorniki umożliwiające wykonanie duszków, pająków i nietoperzy. Autor zachęca jednak do przygotowywania swoich własnych projektów, a przy odrobinie wyobraźni możemy w ten sam sposób stworzyć chociażby ozdoby na święta Bożego Narodzenia. 

Straszna dynia

Czym byłoby Halloween bez dyni. Ale nie byle jakich dyni, a kreatywnie powycinanych ze strasznymi grymasami. Jednak jeśli brakuje nam zdolności manualnych lub szkoda nam smacznego warzywa możemy taką ozdobę wydrukować. Jednym z ciekawszych projektów tego typu jest prezentowany model, który wygląda jak zwykła, plastikowa dynia. Jednak po jego podświetleniu na jaw wychodzi jego mroczna natura.  

Duchy

Jednym z kluczowych straszydeł poza wiedźmami i wampirami są duchy. Więc i ich nie może zabraknąć jeżeli przygotowujemy ozdoby na Halloween. W internetowych repozytoriach znajduje się bardzo dużo najróżniejszych modeli tych białych potworków. Od śmiesznych i przyjemnych po upiorne. Każdy z nas na pewno znajdzie taki, który będzie pasował do naszego wystroju. 

Jedzenie

Jeżeli przygotowujemy imprezę tematyczną to oczywiście nie może zabraknąć jedzenia. Przepisów na najróżniejsze, straszne przekąski są ogromne ilości. Jednak druk 3D może nam pomóc także i w tym przypadku. Chociażby poprzez drukowanie strasznych wycinaczek do ciastek, które nadadzą odpowiedniego charakteru naszym wypiekom. 

Przebrania

Żadna dobra impreza Halloweenowa nie może odbyć się bez strasznych kostiumów, a druk 3D dostarcza nam wielemożliwości urozmaicenia swojego przebrania. Jednym z ciekawszych są najróżniejsze maski. Na portalu Thingiverse wybór jest ogromny, przez bardzo popularne jak chociażby Low Poly Mask po bardziej niszowe jak te zainspirowane grą BioShock. Oczywiście znajdziemy tam również wiele bardzo pomysłowych dodatków do naszego strasznego przebrania, jak chociażby popularny Demon Baby Halloween Prop, który przestraszy nie jedną osobę.

Mam nadzieję, że podane pomysły pozwolą urozmaicić waszą imprezę Halloweenową, nadając jej straszny klimat. Wesołego Halloween!