Drukarka 3D dla firmy to jeden z częstych tematów, o który pytają nas nasi klienci. Pomogliśmy wprowadzić druk 3D do wielu firm. Współpracowaliśmy m.in z T-Mobile czy Valeo, a dziś pokażemy Wam jak potencjał druku 3D wykorzystuje firma Bosch.

Drukarka 3D dla firmy

Pomagając wielu firmom wprowadzić technologię druku 3D, coraz częściej skupiamy się na tym jaki konkretny model drukarki będzie najlepszy dla danej firmy. Wcześniej najwięcej czasu poświęcaliśmy na przekonywaniu, że technologia druku 3D to krok w dobrą stronę. Świadomość potencjału jaki drzemie w technologii druku 3D dla wielu firm jest coraz większa. Dzieje się tak między innymi za sprawą coraz większej ilości case studies, które jasno pokazują jak firmy czerpią korzyści z druku 3D.

Przykłady zastosowania drukarek 3D w firmach

Firmy coraz częściej dzielą się przykładami zastosowań technologii druku 3D. Dzięki temu możemy dowiedzieć się rezultatach współpracy 3DKreator z firmą Resin, wykorzystaniu drukarek 3DGecne One przy produkcji Dronów czy korzyściach jakie dla francuskiego oddziału firmy Bosch przyniosła współpraca z Zortraxem:

Według szacunków Boscha inwestycja na zakup drukarek 3D zwróciła się  w przeciągu zaledwie kilku tygodni. Wykorzystują drukarki nie tylko do prototypowania nowych części, ale również serwisowania maszyn w fabryce. Druk części uchwytu robota, za który do tej pory płacili producentowi 450 euro drukują samodzielnie schodząc z kosztami poniżej 1 euro. Redukcja czasu oczekiwania na części zamienne, a tym samym przestój maszyn zmalał o kilkaset procent.

 

Drukarka 3D dla firmy to przede wszystkim oszczędność czasu i pieniędzy. Francuska fabryka Boscha dzięki implementacji drukarek 3D do procesu produkcji oszczędza ogromne sumy pieniędzy. Oszczędności sięgają nawet 80 000 euro na przestrzeni kilku miesięcy. Na części serwisowe nie trzeba czekać kilku dni, będąc uzależnionym od producenta. Zepsuta maszyna oznacza  wstrzymaną produkcję, co wiążę się z wymiernymi startami dla firmy. Dzięki drukarce 3D części zamienne można wydrukować w kilka godzin.

Serwisowanie maszyn pracujących na linii produkcyjnej, czy łatwe wprowadzenie usprawnień do działających urządzeń to bardzo często dodatkowe korzyści dla firm, które najcześciej myślą o wprowadzeniu druku 3D w kontekście  prototypowania nowych urządzeń.

Zapraszamy do kontaktu

Wszystkich, którzy zastanawiają się nad wprowadzeniem druku 3D do swojej firmy, lub stoją przed wyborem konkretnego modelu zapraszamy do kontaktu. Wystarczy wypełnić formularz kontaktowy w zakładce kontakt lub napisać bezpośrednio na adres: michal@materialination.com.

Jeśli wykorzystujecie druk 3D w swoich firmach i chcielibyście podzielić się dobrymi praktykami, zapraszamy do aktywności w komentarzach lub do bezpośredniego kontaktu.

źródło: 3ders.org