Jeden z najpopularniejszych producentów drukarek 3D, chińska firma Creality zebrała właśnie 4,3 miliona dolarów na poczet realizacji ich najnowszego produktu – CR6-SE. Najnowszy model drukarki będzie posiadał wiele funkcji niespotykanych do tej pory w tym segmencie cenowym.

Pogromca Ender 3?

Chociaż CR6-SE ma być urządzeniem, które ułatwi nowym użytkownikom rozpoczęcie przygody z drukowaniem 3D, to jego rozbudowane funkcje docenią też starzy wyjadacze. Jedną z głównych zalet najnowszej drukarki jest samopoziomujący się stół do drukowania. CR6-SE posiada wbudowany sensor, który pozwala precyzyjnie ustawiać podstawę. Zagwarantuje to bezproblemowy druk i idealne przyleganie filamentu do podłoża. Poprawi to też jakość drukowanych elementów i ułatwi podnoszenie gotowych elementów od podstawy. W pracy pomoże nam też kolorowy i w pełni dotykowy ekran o przekątnej 4,3 cala. Znajdziemy na nim wszystkie najważniejsze informacje. Możliwe będzie też zmienianie parametrów pracy maszyny „w locie”. Creality zadbało też o łatwą zmianę filamentu, a wbudowany czujnik wykryje przerwanie lub skończenie się materiału drukującego i automatycznie przerwie pracę.

To nie jedyne udogodnienia – urządzenie samoczynnie wznowi drukowanie w przypadku przerwania prądu, dzięki czemu nie musisz stale go nadzorować. Bardzo też powinna ucieszyć informacja o łatwości montażu CR6-SE. Drukarka zostanie do nas wysłana w bezpiecznym opakowaniu, doskonale zabezpieczona, a jej złożenie zajmie nam tylko kilka chwil. Wystarczy, że ułożysz na stolę podstawę, a następnie przykręcisz do niej ramię drukujące wraz z podajnikiem na filament.

Okej, drukarkę mam już upatrzoną. To co nią teraz wydrukować?

Ostatnio pisaliśmy o butach do gier VR wykonanych metodą DIY. Dzisiaj podsuniemy Ci kolejny ciekawy pomysł – domową turbinę wiatrową. Portal hackaday opublikował bardzo ciekawy pomysł na wykonanie przydomowej, ekologicznej mini elektrowni. Przypomina ona swoim wyglądem duże generatory prądu stosowane w elektrowniach wiatrowych. Została zbudowana w większości przy pomocy technologii druku 3D. Długość jej ramion wynosi od 50 cm do 120 cm. Jej twórca planuje wyposażenie jej w dodatkową funkcjonalność, taką jak hamulec obrotu ramion oraz ich automatyczne poziomowanie. Zagwarantuje to, że turbina przez cały czas zbiera maksymalną możliwą ilość energii wiatrowej. Być może to właśnie dzięki technologii drukowania 3D stanie się możliwe ograniczenie szkodliwych emisji i zwiększenie produkcji zielonej energii.