Na Thingiverse można znaleźć wiele modeli butów, które można wydrukować na drukarce 3D. Wraz z rozwojem materiałów możliwych do zastosowania w druku 3D, tworzenie własnych modeli obuwia nabiera coraz większego sensu!

Buty z drukarki 3D to coraz bardziej prawdopodobny scenariusz. Dzięki szybkiemu rozwojowi materiałów, z których możliwy jest wydruk 3D, a w szczególności tych elastycznych, na drukarkach mogą powstawać kolejne niesamowite projekty, jak na przykład takie buty:

buty z drukarki 3D

buty wydrukowane w 3D

 

Buty wydrukowane w 3D powstały z nowego, elastycznego materiału: Receus, który można stosować w standardowych i popularnych modelach drukarek 3D. Producent filamentu zapewnia, że Receus nie zatyka dyszy w drukarkach.

W Materialination testujemy inny materiał elastyczny, z którego również jesteśmy bardzo zadowoleni: NinjaFlex. Jeśli chcielibyście go również poddać testom zapiszcie się na listę chętnych. Im więcej nas będzie tym tańszy filament uda się nam sprowadzić:

 Dzięki drukarkom 3D i nowej gamie elastycznych materiałów, możemy z powodzeniem wydrukować sobie jedyne i niepowtarzalne buty, które w dodatku sami możemy zaprojektować!

Oczywiście to dopiero sam początek i zalążek technologii druku 3D butów. Jako konsumenci jesteśmy przyzwyczajeni do butów wykonanych z materiałów oddychających, które nie tylko dobrze wyglądają i są wygodne, ale również dbają o nasze stopy. Aby druk 3D na stałe wszedł do produkcji butów, pewnie jeszcze trochę będziemy musieli poczekać, ale dzisiejsze eksperymenty również robią wrażenie:

 A jak Wam podobają się buty z drukarki 3D? Myślicie, że firmy takie jak Nike, Adidas czy Reebok za jakiś czas zamiast butami będą handlować samymi wzorami i modelami 3D? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach.

byty wydrukowane na drukarce 3D

byty wydrukowane na drukarce 3D

 

źródło: Gizmodo
zdjęcia Thingiverse

Sprawdź również

24 listopada 2019

Krótka Historia Materialination

Wszystko zaczęło się od społeczności Materialination działa na rynku od 2012 roku. Od samego początku zależało…

21 stycznia 2020

Tworzenie rzeźb w programach 3d

Inspiracją dla tego wpisu był post, który na jednej z grup na Facebooku zamieścił Anton, który…

24 września 2018

Konferencja dla branży druku 3D

Już 17 października w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie odbędzie się największa konferencja dla branży druku 3D…

Logo

Miejsce dla wszystkich chcących tworzyć biznes związany z drukiem 3D, hardware i IoT.

Kategorie


 • Drukarki 3D
 • Filemanty
 • Akcesoria
 • Usługi
 • Współpraca

Kontakt


 • Materialination Group Sp. z o.o.
  Edmunda Wasilewskiego 20/1
  30-305 Kraków
  NIP: 6751505353 KRS: 0000519096
 • kontakt@materialination.com
 • +48 512 188 715