Na Thingiverse można znaleźć wiele modeli butów, które można wydrukować na drukarce 3D. Wraz z rozwojem materiałów możliwych do zastosowania w druku 3D, tworzenie własnych modeli obuwia nabiera coraz większego sensu!

Buty z drukarki 3D to coraz bardziej prawdopodobny scenariusz. Dzięki szybkiemu rozwojowi materiałów, z których możliwy jest wydruk 3D, a w szczególności tych elastycznych, na drukarkach mogą powstawać kolejne niesamowite projekty, jak na przykład takie buty:

buty z drukarki 3D

buty wydrukowane w 3D

 

Buty wydrukowane w 3D powstały z nowego, elastycznego materiału: Receus, który można stosować w standardowych i popularnych modelach drukarek 3D. Producent filamentu zapewnia, że Receus nie zatyka dyszy w drukarkach.

W Materialination testujemy inny materiał elastyczny, z którego również jesteśmy bardzo zadowoleni: NinjaFlex. Jeśli chcielibyście go również poddać testom zapiszcie się na listę chętnych. Im więcej nas będzie tym tańszy filament uda się nam sprowadzić:

 Dzięki drukarkom 3D i nowej gamie elastycznych materiałów, możemy z powodzeniem wydrukować sobie jedyne i niepowtarzalne buty, które w dodatku sami możemy zaprojektować!

Oczywiście to dopiero sam początek i zalążek technologii druku 3D butów. Jako konsumenci jesteśmy przyzwyczajeni do butów wykonanych z materiałów oddychających, które nie tylko dobrze wyglądają i są wygodne, ale również dbają o nasze stopy. Aby druk 3D na stałe wszedł do produkcji butów, pewnie jeszcze trochę będziemy musieli poczekać, ale dzisiejsze eksperymenty również robią wrażenie:

 A jak Wam podobają się buty z drukarki 3D? Myślicie, że firmy takie jak Nike, Adidas czy Reebok za jakiś czas zamiast butami będą handlować samymi wzorami i modelami 3D? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach.

byty wydrukowane na drukarce 3D

byty wydrukowane na drukarce 3D

 

źródło: Gizmodo
zdjęcia Thingiverse