Absolut, znana każdemu firma produkująca wódkę, przy swojej najnowszej kampanii reklamowej na terenie Szwajcarii współpracowała z artystą Alberto “Sting” Russo oraz agencją C:LYNK Creative Network w celu stworzenia specjalnej, limitowanej edycji ozdobnych pokrowców na butelki drukowanych w technologii druku 3D.

„Największym wyzwaniem było połączenie dwóch światów – wódki Absolut i Szwajcarii” przyznał Russo.

Szwajcarska tradycja i estetyka

Motyw, który został zaprojektowany przez Russo z myślą o pokazaniu szwajcarskiej estetyki oraz tego wydarzenia z jak najlepszej strony. Opiera się on na tradycyjnych ludowych obrazach z regionu Gruyère przedstawiających pasterza, który wraz ze swymi zwierzętami zmierza na pastwiska w wysokie partie gór. Pierwotne obrazy Poya, bo tak się one nazywają, pochodzą z XIX wieku i miały na celu okazanie prostoty krajobrazu oraz nawiązywały do szwajcarskiej tradycji.

Połączenie tradycyjnych obrazów oraz nowoczesnego, stylowego życia szwajcarów było możliwe poprzez użycie technologii projektowania oraz druku 3D.

„Współpraca z artystą była bardzo inspirująca i dała nam ogromną dawkę energii. Produkcja tej butelki była dla nas przyjemnością, ponieważ mogliśmy przetestować różne technologie do granic ich wytrzymałości.” – Basil Thuillard (C:LYNK).

W dekoracji zaprojektowanej przez Russo zostały zawarte elementy szwajcarskiej tradycji takie jak pastwiska, zwierzęta, drzewa, a także charakterystyczny kształt butelki wódki Absolut.

„Styl, efekt oraz wolność słowa” – kluczowe wartości projektu według Russo, który również wyznał, że jego motywacją były wyzwanie technologiczne oraz użycie nowych technologii.

Proces tworzenia ozdób

Agencja C:LYNK z siedzibą w Genewie oraz Szanghaju była gotowa podjąć się wykonania butelek z limitowanej edycji dla kampanii w Szwajcarii. Mając gotowy projekt od Russo, agencja musiała przenieść go do świata wirtualnego, wyrenderować i przygotować model do druku 3D. W tym celu użyto drukarki firmy ProJet. Po wydruku model został poddany obróbce.

Pokrowce na butelki zostały zaprezentowane na dwóch wydarzeniach: w Genewie i Zurychu. Specjalnie na tą okazję został przygotowany film obrazujący cały proces powstawania dekoracji – od pomysłu Stinga do wydruku oraz wykończenia gotowego projektu. Filmik trwający jedyne dwie minuty wyreżyserowała i przygotowała firma z Zurychu.

printer1

display

Zrób to sam!

Dobra wiadomość dla wszystkich którym spodobał się design nowych pokrowców na butelki wódki, a nie mieszkają w Szwajcarii, aby móc je kupić. Gotowy projekt w formacie STL możecie pobrać ze szwajcarskiej strony Absolut i wydrukować w swoim domowy zaciszu, aby „ubrać nagie” butelki. W chwili publikacji tego artykułu projekt został pobrany 66 razy!

Źródło: 3dprint.com, c-lynk.com

Sprawdź również

24 listopada 2019

Krótka Historia Materialination

Wszystko zaczęło się od społeczności Materialination działa na rynku od 2012 roku. Od samego początku zależało…

21 stycznia 2020

Tworzenie rzeźb w programach 3d

Inspiracją dla tego wpisu był post, który na jednej z grup na Facebooku zamieścił Anton, który…

24 września 2018

Konferencja dla branży druku 3D

Już 17 października w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie odbędzie się największa konferencja dla branży druku 3D…

Logo

Miejsce dla wszystkich chcących tworzyć biznes związany z drukiem 3D, hardware i IoT.

Kategorie


 • Drukarki 3D
 • Filemanty
 • Akcesoria
 • Usługi
 • Współpraca

Kontakt


 • Materialination Group Sp. z o.o.
  Edmunda Wasilewskiego 20/1
  30-305 Kraków
  NIP: 6751505353 KRS: 0000519096
 • kontakt@materialination.com
 • +48 512 188 715