Zegary, szczególnie te DIY, mogą przyjmować najróżniejsze formy. Od zegarów słonecznych po urządzenia pokazujące czas w zapisie binarnym. Nie inaczej jest w opisywanym dzisiaj projekcie, który do wyświetlania czasu wykorzystuje bąbelki.

Projekt stworzony przez ShinodaY wyświetla czas poprzez wypuszczanie drobnych baniek powietrza do pojemnika wypełnionego gliceryną. Sprawia to, że zegar nie wyświetla statycznego obrazu, a poruszający się do góry pojemnika ciąg baniek układających się w cyfry. Bardzo ważnym elementem układu jest medium wykorzystane do wypełnienia zegara — gliceryna. Ma ona podobną gęstość optyczną do szkła akrylowego, z którego wykonany jest zegar. Sprawia to wrażenie jakby całe urządzenie wykonane było z pojedynczego kawałka polimeru.

Całość oparta jest o solenoidy oraz układ ESP8266 umożliwiający kontrolę przez WiFi. Dodatkowo układ wyposażony jest w osiem LED-ów NeoPixel podświetlających zegar, co w połączeniu z czarnymi elementami obudowy nadaje mu bardzo ciekawy wygląd, szczególnie w zaciemnionym pomieszczeniu.

Oczywiście zegar ten nie musi wyświetlać jedynie godziny. Dzięki zastosowaniu łatwo programowalnego kontrolera możemy całe urządzenie wykorzystać jako bardzo ciekawy wyświetlacz lub element dekoracji.