W dniach 23-25 października bieżącego roku w Starej Zajedni w Krakowie najbardziej utalentowani i kreatywni programiści oraz graficy z kraju i zagranicy urzeczywistnią swoje szalone pomysły. W czasie AGHacks, największego i najbardziej popularnego studenckiego hackathonu w Polsce –  w 48 godzin – powstanie około 100 projektówzmieniających rzeczywistość w inteligentny sposób.

AGHacks

Czym jest AGHacks? “Pomysł przyszedł do nas ze Stanów Zjednoczonych. W Krakowie jest to już druga edycja. Pierwsza przyciągnęła około 200 pasjonatów, którzy pracowali nad swoimi najbardziej zwariowanymi projektami. Obecność takich gości specjalnych jak – John Biggs z TechCrunch oraz Ellen Germain Konsul Generalnej Stanów Zjednoczonych była również dla nas bardzo ważna” – mówi Arek Biela, jeden z organizatorów. “Hackathon jest okazją do stworzenia w krótkim czasie pomysłów, na które na co dzień brakuje czasu, poznania ciekawych osób oraz zdobycia wartościowych nagród”- dodaje. AGHacks jest trzydniowym wydarzeniem, które trwa od piątku do niedzieli. W piątkowy wieczór następuje powitanie i kolacja, po czym wszystkie zgromadzone zespoły zabierają się do wytężonej pracy. Każda godzina będzie cenna, dlatego uczestnicy posiłkować się będą mogli dużą ilością jedzenia, kawy i energetyków. Swoim doświadczeniem wspierać ich będą mentorzy. W niedzielę przed jury stanie kilka finałowych zespołów, a jeden z nich otrzyma nagrodę główną i tytuł Mistrza AGHacks.

Dla kogo to wszystko? Ważna jest chęć tworzenia i entuzjazm. “Do uczestnictwa zapraszamy wszystkich zapaleńców, którzy chcą sprawdzić swoje siły i zrealizować to, o czym marzą. Zapraszamy również osoby, które dopiero chcą nauczyć się kodować lub stawiają swoje pierwsze kroki z designem” – mówi Tomasz Krzyszkowski, jeden z organizatorów.

Dlaczego warto wziąć udział? “AGHacks to przygoda złożona z nieustannej zabawy, tworzenia własnych projektów, ogromnej dawki pozytywnej energii, poznawania ciekawych ludzi.  Partnerem drugiej edycji został już m.in. MLH (Major League Hacking), skupiający ponad 50,000  młodych talentów ze świata IT. W skrócie, AGHacks to 48 godzin i tylko jeden zwycięzca, podejmiesz wyzwanie?” – mówi Michał Śmiałko – jeden z organizatorów.

Druga edycja odbędzie się w Starej Zajezdni w Krakowie, w dniach 23-25 października. Aby wziąć udział należy się zarejestrować. Szczegóły: www.aghacks.com

Sprawdź również

24 listopada 2019

Krótka Historia Materialination

Wszystko zaczęło się od społeczności Materialination działa na rynku od 2012 roku. Od samego początku zależało…

24 września 2018

Konferencja dla branży druku 3D

Już 17 października w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie odbędzie się największa konferencja dla branży druku 3D…

30 lipca 2018

Szkielet Mamuta z drukarki 3d

Materialise realizuje swój największy dotychczas projekt druku 3D w technologii SLA. Firma postanowiła wydrukować szkielet mamuta! 

Logo

Miejsce dla wszystkich chcących tworzyć biznes związany z drukiem 3D, hardware i IoT.

Kategorie


 • Drukarki 3D
 • Filemanty
 • Akcesoria
 • Usługi
 • Współpraca

Kontakt


 • Materialination Group Sp. z o.o.
  Edmunda Wasilewskiego 20/1
  30-305 Kraków
  NIP: 6751505353 KRS: 0000519096
 • kontakt@materialination.com
 • +48 512 188 715