W dniach 23-25 października bieżącego roku w Starej Zajedni w Krakowie najbardziej utalentowani i kreatywni programiści oraz graficy z kraju i zagranicy urzeczywistnią swoje szalone pomysły. W czasie AGHacks, największego i najbardziej popularnego studenckiego hackathonu w Polsce –  w 48 godzin – powstanie około 100 projektówzmieniających rzeczywistość w inteligentny sposób.

AGHacks

Czym jest AGHacks? “Pomysł przyszedł do nas ze Stanów Zjednoczonych. W Krakowie jest to już druga edycja. Pierwsza przyciągnęła około 200 pasjonatów, którzy pracowali nad swoimi najbardziej zwariowanymi projektami. Obecność takich gości specjalnych jak – John Biggs z TechCrunch oraz Ellen Germain Konsul Generalnej Stanów Zjednoczonych była również dla nas bardzo ważna” – mówi Arek Biela, jeden z organizatorów. “Hackathon jest okazją do stworzenia w krótkim czasie pomysłów, na które na co dzień brakuje czasu, poznania ciekawych osób oraz zdobycia wartościowych nagród”- dodaje. AGHacks jest trzydniowym wydarzeniem, które trwa od piątku do niedzieli. W piątkowy wieczór następuje powitanie i kolacja, po czym wszystkie zgromadzone zespoły zabierają się do wytężonej pracy. Każda godzina będzie cenna, dlatego uczestnicy posiłkować się będą mogli dużą ilością jedzenia, kawy i energetyków. Swoim doświadczeniem wspierać ich będą mentorzy. W niedzielę przed jury stanie kilka finałowych zespołów, a jeden z nich otrzyma nagrodę główną i tytuł Mistrza AGHacks.

Dla kogo to wszystko? Ważna jest chęć tworzenia i entuzjazm. “Do uczestnictwa zapraszamy wszystkich zapaleńców, którzy chcą sprawdzić swoje siły i zrealizować to, o czym marzą. Zapraszamy również osoby, które dopiero chcą nauczyć się kodować lub stawiają swoje pierwsze kroki z designem” – mówi Tomasz Krzyszkowski, jeden z organizatorów.

Dlaczego warto wziąć udział? “AGHacks to przygoda złożona z nieustannej zabawy, tworzenia własnych projektów, ogromnej dawki pozytywnej energii, poznawania ciekawych ludzi.  Partnerem drugiej edycji został już m.in. MLH (Major League Hacking), skupiający ponad 50,000  młodych talentów ze świata IT. W skrócie, AGHacks to 48 godzin i tylko jeden zwycięzca, podejmiesz wyzwanie?” – mówi Michał Śmiałko – jeden z organizatorów.

Druga edycja odbędzie się w Starej Zajezdni w Krakowie, w dniach 23-25 października. Aby wziąć udział należy się zarejestrować. Szczegóły: www.aghacks.com