Już jutro rozpoczyna się długi weekend majowy. Jeśli dopisze pogoda (a prognozy są optymistyczne), większość z Was zasiądzie w swoim ogrodzie przy grillu z zimnymi napojami w rękach. Aby ułatwić Wam majówkowe grillowanie postanowiliśmy poszukać darmowych modeli 3D, które bez problemu wydrukujecie w swoim domu.

Ugniatacz do kotletów (by lemuba)

patty_maker_preview_featured

To jest zdecydowanie nasz faworyt. Odmierzacie kawałek mięsa przyrządzonego na burgery, wkładacie pomiędzy dwie wydrukowane części ugniatacza, dociskacie i voilà – idealnie okrągły i gruby kotlet jest już gotowy. W zestawie jest kilka części z różnymi wzorami, a jeśli potraficie modelować to nic nie stoi na przeszkodzie, aby je spersonalizować i umieścić np. swoje imię, aby wszyscy na imprezie wiedzieli czyj kotlet się grilluje.

Szpatułka (by ajolivette)

Spatula_render_preview_featured

No dobrze, mięso już jest gotowe, ale jak je ściągnąć z grilla? Z pomocą przychodzi model 3D szpatułki.

Osłonka na palce (by florisummer)

DSC_9271_preview_featured

Ostatnią rzeczą, której potrzebujemy podczas dnia wolnego to kontuzja. Aby do tego nie dopuścić polecamy tę specjalną osłonkę na palce. Pamiętajcie jednak, że w dużym stopniu uchroni ona wasze palce, ale nie gwarantuje stuprocentowego zabezpieczenia przed skaleczeniem – podczas używania ostrych narzędzi zawsze zachowujcie ostrożność.

Uchwyt do piwa (by V21Steve)

Bud_Buddy2_preview_featured

Chyba nikt nie wyobraża sobie długiego, wolnego od pracy weekendu majowego bez słońca, leżaków, grilla i zimnego piwka. Aby piło Wam się wygodniej możecie wydrukować specjalny uchwyt. Co prawda model jest dostosowany do butelek amerykańskiego Budweissera, ale podejrzewam, że bez problemu pomieści także polskie markowe piwa.

Miarki (by charliearmorycom)

Spoons1_preview_featured

W przepisach bardzo często spotkamy się z niestandardowymi gramaturami (np. pół łyżeczki, 1/8 łyżki itp.). Więc, aby gotowało wam się miło i przyjemnie zalecamy wydrukować miarki z poniższego linka, a wszystkie dania będą przygotowane z największą dokładnością.

W pliku OpenSCAD można w łatwy sposób dostosować rozmiary do naszych potrzeb. Jednak jeśli chcemy te najbardziej standardowe to są one dostępne bez modyfikowania.

Osłonki na napoje (by skriver)

P1090112s_preview_featured

Miło spędza się czas na świeżym powietrzu w upalny dzień pijąc przeróżne zimne, słodkie napoje. Dużo mniej przyjemne jest to, gdy do naszego napoju wpadnie jakiś owad. W najlepszym przypadku zdążymy go zauważyć, ale napój i tak będziemy musieli wyrzucić. Natomiast o skutkach dostania się owadów do naszego przewodu pokarmowego wolimy nawet nie myśleć. Aby temu zapobiec powstały modele w postaci sitka, które założycie na otwory butelek szklanych jak i plastikowych, także puszek. Dobra wiadomość jest taka, że zostały zaprojektowane przez polskiego użytkownika portalu na podstawie opakowań napojów dostępnych na polskim rynku.

 

Wskazówka. Jeżeli Wasz wydruk będzie miał styczność z pożywieniem, do wydruku radzimy użyć odpowiedniego filamentu, aby uniknąć rozwijania się różnego rodzaju bakterii. Pamiętajcie także, że nie ma także filamentu odpornego na bardzo wysokie temperatury.

Jeśli znacie jakieś inne warte uwagi majówkowe gadżety lub jeśli skorzystaliście z naszych majówkowo-gillowych propozycji to koniecznie dajcie znać w komentarzach poniżej.