3DHubs czyli największa na świecie platforma z usługami druku 3D przejmuje Printivate – startup tworzący oprogramowanie do optymalizowania wydruków 3D. Niebawem nowe oprogramowanie będzie zintegrowane z platformą największą na świecie platformą pośredniczącą w zlecaniu usług druku 3D. 

CEO i założyciel Printivate –  Adrian Muresan dołączy do biura 3DHubs w Amsterdamie, gdzie obejmie pozycję szefa działu badań i rozwoju. Printivate to zaawansowane oprogramowanie, dzięki któremu zlecanie wydruków na platformie 3DHubs będzie jeszcze łatwiejsze i bardziej zautomatyzowane. Polepszeniu ma ulec nie tylko czas potrzebny na przesłanie i weryfikację odpowiedniego modelu do druku, ale również jakość samych wydruków.

3DHubs – największa na świecie platforma pośrednictwa usług druku 3D

3DHubs to największa na świecie platforma z usługami druku 3D. Do dziś w swojej sieci  gromadzą ponad 30 000 właścicieli drukarek 3D w ponad 150 krajach. Dzięki przejęciu firmy Printivate, holenderska platforma umocni się na pozycji lidera, w pośrednictwie usługi druku 3D. Obserwując ich rozwój jasno widać, że właściciele dążą do zmniejszenia wszystkich barier stojących przed zamówieniem wydruku 3D online. Zakup firmy tworzącej oprogramowanie, dzięki któremu cały proces będzie szybszy i bardziej stabilny to konsekwentna realizacja wizji i dalszy rozwój.

Narzędzie do optymalizowania modeli przed wydrukiem 3D to dobre rozwiązanie także dla właścicieli drukarek 3D (tzw. Hubów). Dzięki lepszej analizie i weryfikacji przesyłanych modeli, zmniejszy się liczba nieudanych wydruków. Mniejsza ilość niepowodzeń w drodze do idealnego wydruku 3D to mniejsze ryzyko i redukcja kosztów dla wszystkich współpracujących z platformą.

Drukarka 3D dla Firmy

Jeśli macie własny profil na 3DHubs zachęcamy do podzielenia się wrażeniami – chętnie opiszemy je na blogu Materialination. Jeśli z jakiegoś powodu nie zdecydowaliście na współpracę z holenderską firmą, również ciekawi jesteśmy Waszych motywacji. Nasze forum i komentarze pod tym testem są do Waszej dyspozycji.

Do kontaktu zachęcamy również wszystkich, którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę z drukiem 3D. Nie tylko doradzimy jaka drukarka 3D będzie najlepsza na początek, ale również podpowiemy jak zarabiać na druku 3D i rozpoczniemy współpracę.

źródo: 3dprintingbusiness.directory