Altimaniac to samochód stworzony w jednym celu – do szybkiego i efektownego pokonywania zakrętów bokiem, czyli popularnego driftowania. Pod jego maską drzemie przerobiony silnik z Nissana GT-R o szczytowej mocy dochodzącej do 2000 koni mechanicznych. Jednak, aby ten potwór prowadził się zgodnie z życzeniem jego kierowcy, postanowiono wyposażyć go w zaprojektowany od podstaw i w całości wydrukowany w 3D body kit.

Funkcjonalność i niepowtarzalny wygląd dzięki drukowi 3D

Altimaniac, zaczął swoje życie jako klasyczny Nissan Altima, jednak jego właściciel Chris Forsberg miał co do niego nieco inne plany. Chris to jeden z czołowych zawodników Formula Drift, który oprócz swoich umiejętności potrzebuje także odpowiedniego sprzętu. Dlatego też postanowił zaprojektować go od podstaw.

Pomogli mu w tym specjaliści z firmy Tekk Consulting, którzy przy pomocy skanera 3D wykonali model CAD klatki bezpieczeństwa, zderzaków oraz poszerzeń nadkoli. Każdy z tych elementów odgrywa kluczową funkcję – klatka chroni przed niebezpiecznymi skutkami kolizji oraz dachowania, a wydrukowany w 3D body kit zapewnia większą kontrolę i stabilność podczas poślizgu, doprowadzając jednocześnie chłodne powietrze do rozgrzanych kół.